Być harcerzem – to ma przyszłość!


 

W dniach 17-19 listopada odbył się w naszej szkole biwak obrzędowy, wyjątkowy dla wszystkich uczestników. W nocy z piątku na sobotę miało miejsce wzruszające świeczkowisko, podczas którego dh. Asia odczytała rozkaz komendantki Hufca Września „Wrzos”, którym powołana została  Próbna Drużyna Starszoharcerska wraz z drużynową pwd. Antoniną Pedrycz. Tego wieczoru dh. Jola z żalem pożegnała 11 zuchów, którzy wstąpili w szeregi 16 PDH „Żywioły”.  Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – drużyna starszoharcerska wzbogaciła się aż o 20 członków z drużyny dh. Asi, żegnającej ich z wielkim smutkiem. Podczas sobotniego ogniska dh. Asia mianowała na przyboczne 16 PDH „Żywioły” druhny Monikę Wawrzyniak i Julię Wilińską. Wtedy też złożyły harcerskie przyrzeczenie trzy druhny. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.


Obecnie środowisko pyzdrskich harcerzy liczy już cztery jednostki: 13 PGZ „Ogniki”, 17 PGZ „Ekoskrzaty”, 16 PDH „Żywioły” oraz PDSH. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 8 kwietnia 2016 roku, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie dh. Asi z przyszłymi harcerzami. Stawiło się na nie 32, pełnych zapału, młodych ludzi. Obecnie jest nas już przeszło setka! Jest to ogromny sukces druhen! Cieszymy się i z niecierpliwością czekamy na powołanie szczepu. Całej kadrze, a szczególnie pwd. Tosi i hm. Grzegorzowi, życzymy zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych działań oraz szybkiego zamknięcia okresu próbnego!

Joanna Nowaczyk

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć