FINAŁ KONKURSU “NAUCZ SIĘ Z NAMI BUDOWAĆ ROBOTY”


Od 1 grudnia 2017 r. nasza szkoła brała udział w konkursie “Naucz się z nami budować roboty” organizowanym przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.
Wszystko zaczęło się niepozornie od folderu informacyjnego dostarczonego przez Michała Z. – ucznia gimnazjalnej klasy II a. Wahałam się w podjęciu decyzji o zgłoszeniu szkoły do konkursu, obawiałam się czy damy radę? Jednak uczniowski zapał i atrakcyjne nagrody nie pozwoliły mi nie spróbować. Decyzja zapadła, szkoła została zgłoszona, a potem ruszyła cała lawina działań.

To były trudne i pracowite dwa tygodnie! Duża grupa nauczycieli, rodziców i uczniów z pełnym zapałem i poświęceniem włączyła się do akcji. Wspierała nas dyrekcja oraz wspólnota parafialna. Zaangażowaliśmy bliższe i dalsze rodziny, znajomych i przyjaciół. Nasi absolwenci też kibicowali i włączyli do akcji swoje nowe społeczności szkolne lub studenckie. Bardzo dużo zrobili dla nas również harcerze. Docieraliśmy do różnych osób, różnymi kanałami, trafiliśmy do wielu miejscowości i zakątków w powiecie, województwie i w kraju. Doceniliśmy siłę mediów, m.in. Wiadomości Wrzesińskich i Radia Września, Facebooka, grup społecznościowych i nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych, a przede wszystkim kontakt z innym człowiekiem. Doświadczaliśmy miłych gestów, zrozumienia, poczuliśmy moc pracy w grupie. Na pewno zyskaliśmy wielu nowych znajomych. Była to również doskonała forma integracji społeczności szkolnej.

W piątek 15 grudnia 2017 r. zakończyło się głosowanie w konkursie.

Serwer blokował się od ogromnej liczby generowanych kodów i oddawanych głosów. W godzinach popołudniowych długi czas zajmowaliśmy 4 miejsce, potem niespodziewanie zaczęliśmy spadać do 13. W domach spontanicznie powstały sztaby ludzi poruszających niebo i ziemię, by wyjść z opresji. Uruchamialiśmy wszystkie możliwe kontakty, angażując sąsiadów z ulicy, znajomych znajomych i innych życzliwych ludzi – skutecznie, bo wróciliśmy na 6 miejsce. W ostatnich 30 minutach przeżywaliśmy po prostu horror, bo ponownie zaczęliśmy spadać… Ale i tym razem udało się znaleźć tych, którzy oddali swój “zaoszczędzony” lub wybłagany głos i dzięki temu skończyliśmy konkursowe zmagania na 8 miejscu w szczęśliwej trzynastce!!! Konkursowy licznik trzymał nas w napięciu do ostatniej sekundy, wskazując ostatecznie 17274 głosy!!! Wczoraj głosowało na nas 3830 osób!!!

Wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces! Otrzymamy nagrody, o które zabiegaliśmy: 

  • środki na zakup zestawów klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6000 zł,
  • festiwal technologiczny z pokazem ciekawych stanowisk edukacyjnych i warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, współpracę, cierpliwość i oddane na naszą szkołę głosy!!! 
Dziękujemy za kibicowanie. Kolejny raz przekonaliśmy się jak ważna dla naszej społeczności jest edukacja młodego pokolenia. To dzieci w naszej szkole są adresatami otrzymanego od Was poparcia.

 

Wyniki konkursu możnasprawdzić na stronie:

http://szkolamalegoinzyniera.pl/zakonczylismy-glosowanie

 

Szkolny koordynator projektu: 
Małgorzata Radziejewska

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć