NAJBARDZIEJ ZAPRACOWANY ŚWIĘTY Z WIZYTĄ W SZKOLE


Wiadomość z ostatniej chwili.

Dzisiaj, tak jak przewidywali najbardziej obeznani z tradycjami szkolnymi uczniowie, odwiedził nas brodaty jegomość. Podobno  należy on do najbardziej zapracowanych świętych. Jest  patronem panien na wydaniu (uwaga dziewczęta), piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich dzieci, uczniów, rolników itd. Cieszy się on wielkim autorytetem. Jego obecność wywołuje u wielu osób gęsią skórkę, drżenie rąk, zburzenia mowy i inne objawy (prawie jak przy zakochaniu się), które mogą świadczyć, że owi osobnicy mają powody do obaw. Jego wiedza na temat psikusów uczniowskich jest porażająco duża. W naszej szkole nie doszło do żadnych niemiłych sytuacji. Święty Mikołaj był dla wszystkich bardzo szczodry, rozdawał na prawo i lewo upominki, a także z chęcią pozował do zdjęć, czym potwierdził słuszne przypuszczenia dyrekcji, że nasi uczniowie są ok. Można domyślać się, że miła atmosfera wizyty wynika z codziennych modlitw kierowanych przez rzesze naszych uczniów do Świętego Mikołaja o dar niepamięci dla nauczycieli w sprawie zapowiedzianych sprawdzianów, prac klasowych, tudzież prac domowych. Poniżej dowody potwierdzające słuszność spostrzeżeń opisanych powyżej.

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć