Przez cały rok szkolny grupa uczniów z klasy 6a uczestniczyła w VII edycji programu edukacyjnego pt. Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”. Podczas zajęć uczniowie poszerzali wiedzę na podstawie ciekawych filmów, doświadczeń i eksperymentów. Poznawali sylwetki wybitnych odkrywców i zgłębiali tajniki nauki. Omawiane tematy skupione były wokół ośmiu zagadnień:
- Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym.
- Woda i wyporność.
- Astronomia i układ słoneczny.
- Kryptologia, szyfry i matematyka.
- Siły wokół nas.
- Komunikacja międzyludzka.
- O wzroku, świetle i złudzeniach optycznych.
- Podstawy ekonomii.
Celem programu Być jak Ignacy jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach.
Zwieńczeniem projektu było przygotowanie pracy konkursowej przedstawiającej jedno z wybranych zagadnień tegorocznej edycji programu. Uczniom, biorącym udział w zajęciach, najbardziej spodobał się temat o astronomii i układzie słonecznym. Toteż postanowili odtworzyć pracownię Mikołaja Kopernika we Fromborku. W pracowni znalazły się przyrządy, którymi posługiwał się nasz wielki uczony: astrolabium, kwadrant, trójkąt paralaktyczny, także mapy, wykresy, nie zabrakło również Mikołaja Kopernika prowadzącego wnikliwe obserwacje astronomiczne. Pracownię odwiedzili i wysłuchali opowieści o teorii heliocentrycznej uczniowie klas 1-3.
Uczniowie uczestniczący w projekcie: Fabian Chlebowski, Maja Bąkowska, Wiktor Radziejewski, Wojciech Taczała, Mikołaj Gęsikiewicz, Lena Grobelna, Zofia Cierzniak – pod opieką Mirosławy Wawrzyniak.