W dniach od 28 lutego do 4 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego. Uczniowie wykonywali zadania propagujące piękno polskiej mowy oraz znajomość lektur szkolnych.
       Zmagania rozpoczęły się od konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, w którym trzech przedstawicieli z każdej klasy rozwiązywało test językowy, w klasach IV-VI dotyczył on znajomości związków frazeologicznych, a w klasach VII-VIII poprawności językowej. Najlepiej poradziła sobie Maja Grzesińska z klasy Vb, która zdobyła maksymalną ilość punktów, a najwięcej punktów dla swoich klas zdobyli uczniowie z klasy Vb, VIIc i VIIIc.
W kolejnym konkursie – „W świecie bohaterów lektur szkolnych” uczniowie z klas IV-V wykonywali portret wybranego bohatera, a klasy VI-VIII w grupach pracowały nad mapą myśli z wybranej lektury szkolnej.
Natomiast w konkursie fotograficznym „Uchwycone w kadrze” udział wzięli uczniowie z klas: IVa, IVb, Va, Vb, VIa, VIIc, VIIIb, którzy przygotowali fotografię do wylosowanej lektury.
Ostatnim zadaniem uczniów było wykonanie plakatu promującego poprawną pisownię w SMS-ach, e-mailach, na portalach społecznościowych itp.: „Język polski – Lubię to!”.
       Najwięcej punktów do Rankingu o Puchar Króla zdobyła klasa Vb, która w nagrodę otrzymuje „Dzień bez pytania”, a II miejsce zajęły klasy IVa, IVb, Va, VIIc i VIIIb, które w nagrodę otrzymują „Lekcję bez pytania”.
Olga Dębska

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć