FESTIWAL TECHNOLOGICZNY


14 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Technologiczny prowadzony przez zespół Fundacji Szkoła Małego Inżyniera.

Pierwszą część stanowił Pokaz Naukowy prowadzony przez p. Kamilę Osińską i p. Natalię Przybylską. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych eksperymentów. Był dym z lokomotywy, pasta do zębów dla słonia, tajemnicze zmiany barw cieczy, zamrażane w ciekłym azocie róże, a nawet żywy ogień.

Uczniowie bardzo chętnie pełnili rolę asystentów, za co otrzymywali upominki od Volkswagen Poznań.Wszystkie prezentowane zjawiska były objaśniane.

Wśród gości pojawił się Dyrektor Produkcji Zakładu Crafter we Wrześni – p. Frank Schemmel, który osobiście przekazał uczniom zestawy klocków Lego Mindstorms – nagrodę wygraną w konkursie „Naucz się z nami budować roboty”. Był również pan burmistrz – Przemysław Dębski oraz przedstawiciele rodziców.

Drugą część festiwalu stanowiły warsztaty robotyki i programowania oraz wystawa nowoczesnych technologii: drukarka 3D, nerwusometr, Okulus Rift, Sphero, roboty sumo i wózki widłowe.
Uczniowie z zapałem uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach ucząc się przez działanie i zabawę.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gogle Oculus Rift. Po ich założeniu wyświetlają się trójwymiarowe obrazy, które w połączeniu z dźwiękiem i czujnikami ruchów głowy sprawiają, że świat widziany na ekranie wydaje się być rzeczywisty.

Nerwusometr to zabawa dla cierpliwych. Należało pokonać tor bez dotknięcia metalową pętelką, by otrzymać jak najmniej punktów karnych. Najlepsi otrzymywali w nagrodę drukowane przez drukarkę 3D logo firmy Volkswagen. 
Sterując za pomocą pilota robotami sumo należało wypchnąć przeciwnika poza czarną matę ringu. Zabawa podobała się również dziewczynkom.W zawodach wózków widłowych wykorzystano roboty zbudowane z klocków Lego Mindstorms. Sterując podnośnikami należało umieścić palety w odpowiednich magazynach.

Sphero to mała kulka, wewnątrz której znajduje się robot wyposażony w urządzenie do pomiaru przyspieszenia, reagujący precyzyjnie na wysyłane bezprzewodowo za pomocą Bluetooth komendy użytkownika.

Starsi uczniowie programowali w Scratch oraz budowali roboty.

Były to zajęcia pełne wrażeń.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami od 1 do 15 grudnia i głosowali na naszą szkołę w konkursie ” Naucz się z nami budować roboty”.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć