INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022


Ostatni dzień wakacji był pochmurny i deszczowy, a 1 września zaświeciło słońce dla wszystkich uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.

O godz. 8.00 odprawiona została msza święta, w której uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Na zakończenie ksiądz proboszcz zacytował młodzieży wpis z pamiętnika (fragment wiersza Ignacego Balińskiego):

“Ucz się, ucz,

Abyś nie zginął w tłumie;

Nauka – to potęgi klucz,

W tym moc, co więcej umie.”

 

Społeczność szkolną na boisku powitał śpiew “Barki” w wykonaniu dziewczynek pod kierunkiem pani Lidii Stawskiej Nowickiej. Odśpiewano również hymn państwowy oraz hymn szkoły, a minutą ciszy upamiętniono 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Dyrektor szkoły Ilona Zielińska powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła się i poinformowała, że od 1 września 2021 r. będzie pełniła obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. Przekazała najważniejsze informacje dotyczące zasad bhp w szkole, przedstawiła wychowawców, nowych nauczycieli i życzyła uczniom sukcesów, zapewniając o wsparciu w drodze do ich osiągnięcia.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, uczniowie udali się na spotknia z wychowawcami klas, by zapoznać się z m. in. z planem lekcji i od czwartku rozpocząć nową przygodę podejmując trud wypełniania szkolnych obowiązków.

Powodzenia!

MR

Szkoła Niepodległej

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć