“NIECH KOLĘDA SERCA BUDZI”


W środę 19.12.2018 r. uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawczyń: Violetty Paszak, Marleny Antkowiak, Marzeny Kominkiewicz, Elżbiety Kłossowskiej, Alicji Nowakowskiej i Marioli Wilińskiej zaprezentowali jasełkowy występ dla rodziców, dziadków, znajomych i zaproszonych gości.

Opowiedziana przez nich historia pozwoliła na przeżycie radosnego cudu narodzenia Króla wszystkich ludzi. Mali aktorzy pokazali mocne strony swoich aktorskich umiejętności. Dostarczyli widzom wielu wrażeń i wzruszeń. Było nastrojowo i radośnie, a jednocześnie dostojnie i uroczyście.

Przy żłobku małego Jezusa czuwała Maryja z Józefem. 

Chór aniołów wyśpiewywał radosne piosenki i kolędy.

Pasterze zmęczeni trudami nocnej warty podążyli za blaskiem gwiazdy i przynieśli w darze małemu Jezusowi skromne podarki oraz gorące serca i płonące dusze.

Pokłon Panu oddali również Trzej Królowie z dalekich krajów składając w darze złoto, kadzidło i mirrę.

Dzieci ofiarowały Jezusowi szczerą i bezmierną miłość oraz czyste serduszka.

“Pobłogosław, Jezu, aby pokój zapanował na całym świecie,
Aby tylko radość była wokół. Pobłogosław nas, Boże Dziecię.” 

“Święty, Wielki, a Dobry,
przez Twych narodzin moc
niech żadne dziecko nie płacze
w polskiej wigilii noc.
Niech żadne dziecko nie błądzi,
choć polskie drogi trudne,
niech blask Gwiazdy Betlejemskiej
rozświetli czasy żmudne.”

“Dziękuję serdecznie, żeście tu przybyli, by pokłon złożyć naszemu Dzieciątku.
Wszyscy rozejdziemy się za małą chwilę, rozpoczniemy trudy życia od początku.”
A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości,
Będziemy z sobą dzielić Opłatek – chleb Miłości.”

Dyrektor Roman Dreżewski podziękował dzieciom i ich opiekunom za piękny występ i z serca płynące kolędowanie oraz wywołane wśród widowni emocje i wzruszenia. Złożył również świąteczne życzenia podkreślając znaczenie pamięci o tych, których nie ma już wśród nas oraz potrzebę zrozumienia i pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie.

Do podziękowań i życzeń przyłączył się również Burmistrz Gminy i Miasta Pyzdry Przemysław Dębski oraz Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Pyzdry Justyna Sosnowska. Dzieci otrzymały w prezencie od gości słodycze oraz owoce.

W czwartek 20.12.2018 r. odbyło się przedstawienie jasełkowe dla społeczności szkolnej. Było równie pięknie i uroczyście, a wśród dzieci i młodzieży zapanował świąteczny nastrój i atmosfera oczekiwania na magiczny czar wigilijnego wieczoru w rodzinnym gronie z choinką, opłatkiem i kolędą. 

Na koniec spotkania przedstawiciele harcerzy wręczyli na ręce pana dyrektora Romana Dreżewskiego  Betlejemskie Światło Pokoju. Światło to będzie przekazane instytucjom i rodzinom na czas świętowania Bożego Narodzenia jako symbol dzielenia się radosną nowiną i krzewienia największych uniwersalnych wartości braterstwa, jedności i pokoju.

 

Wesołych świąt!

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć