Piłkarze z SP Pyzdry najlepsi w Powiecie Wrzesińskim


Bardzo duży sukces odnieśli piłkarze reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach piłki nożnej zajmując pierwsze miejsce w finałowym turnieju X już edycji Turnieju Orlik-Cup. W rozgrywkach w naszym powiecie uczestniczyło 18 zespołów z czternastu szkół podstawowych. W pierwszej rundzie eliminacyjnej nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce ulegając w finale SP Miłosław 0:1. Do finału powiatowego awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju. Z turnieju rozgrywanego w Orzechowie awansowały szkoły z Pyzdr i Miłosławia, w Turnieju rozgrywanym we Wrześni najlepsi okazali się reprezentanci SP nr 1 Września oraz ZSS w Grzybowie. W pierwszym meczu turnieju finałowego nasi reprezentanci pokonali SP Miłosław 4:2, rewanżując się bardzo dobrą grą za finał w eliminacjach. W drugim spotkaniu ulegli 0:1  ZSS Grzybowo. W ostatnim meczu mierzyliśmy się z faworytami turnieju SP nr 1 Września. Układ dotychczasowych wyników dawał jeszcze szanse na zwycięstwo w całym turnieju, którą nasi uczniowie w pełni wykorzystali, pokonując przeciwników po bardzo zaciętym spotkaniu 3:1. Bramki w tym decydującym spotkaniu zdobywali: Filip Blachowski, Oskar Mosiński z rzutu karnego oraz Ignacy Jankowski.

Gratulacje należą się całemu zespołowi, który w całych rozgrywkach miał słabsze momenty, ale w tym decydującym spotkaniu zrobił wszystko by awansować do kolejnego etapu.

Za pierwsze miejsce zawodnicy otrzymali dyplom i pamiątkowe medale, których fundatorem był SZS Powiatu Wrzesińskiego oraz piłkę ufundowaną przez organizatora turnieju finałowego Pana Janusza Hofmana.

Kolejny etap rozgrywek odbędzie się również przy SP nr 2 we Wrześni  już 29 maja 2019 r. i będzie to finał rozgrywek rejonowych.

Reprezentacja zagrała w składzie: Mateusz Pilarski, Kornel Kuczka, Maksymilian Chaciuk, Kacper Mosiński, Oskar Mosiński, Fabian Sarbinowski, Ignacy Jankowski, Filip Blachowski.

Piotr Dowbusz

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć