Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Początek majówki z XXI Rodzinnym Ekologicznym Rajdem Rowerowym oraz XXXIV Pieszym Rajdem im. Edmunda Taczanowskiego


Jak co roku, nauczyciele naszej Szkoły organizowali kolejny Rodzinny Ekologiczny Rajd Rowerowy. W związku z faktem, że na dzień 29 kwietnia br. przypadała także 160-ta rocznica bitwy pod Pyzdrami, dzięki współpracy z panem Michałem Czerniakiem dyrektorem Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej, rajd rowerowy został połączony z XXXIV Pieszym Rajdem im. Edmunda Taczanowskiego.

Długość trasy rowerowej wynosiła ok. 22 km, a pieszej ok. 4 km. Podczas ich pokonywania, drużyny musiały rozwiązywać karty z zadaniami.  Z uśmiechem na ustach pierwsi uczestnicy dotarli na metę już przed godziną 12. Na mecie na miłośników wędrówek pieszych oraz cyklistów czekała smażona kiełbasa,

Wszyscy uczestnicy rajdów dotarli bezpiecznie na metę i znakomicie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania.

Dla uczestników przygotowano gry i zabawy.

Każda drużyna wylosowywała dla siebie nagrodę,

a następnie odbyło się losowanie siedmiu głównych nagród: roweru, kuchenki mikrofalowej, szczoteczki sonicznej, blendera, tostera, smartwatcha oraz wagi łazienkowej. Oczekiwanie na otwarcie losów…… i osoby do których uśmiechnęło się szczęście!

Dwie osoby, które zdobyły najwięcej punktów podczas zawodów strzeleckich (jedno z zadań rajdu pieszego), otrzymały wydrukowany za pomocą drukarki 3D pamiątkowy model Mogiły Powstańczej wykonany przez grupę uczniów klasy 5b pod kierunkiem nauczyciela historii, p. M. Wawrzyniak i pana Michała Czerniaka.

Uczestnicy mogli również zakupić okolicznościową kartkę pocztową oraz znaczki pocztowe wydane z okazji 160. Rocznicy zwycięskiej Bitwy Powstańców Styczniowych pod Pyzdrami.

 

 

 

 

 

 

 

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content