Podsumowanie akcji “Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”


Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w konkursach organizowanych z okazji Października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali 34 prace ilustracje do swoich ulubionych książek. Uczniowie klas drugich ulepili z plasteliny 15 Koszałków Opałków, bo to właśnie Koszałek Opałek, bohater książki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” jest patronem naszej biblioteki. Natomiast uczniowie klas trzecich przygotowali 11 laurek dla biblioteki z pięknymi życzeniami.

Uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkursie fotograficznym „Z książką Ci do twarzy”. Hasło to przyświecało także tegorocznym obchodom Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Najciekawsze zdjęcia przesłały Oliwia Szymańska z kl. VIIb i Martyna Przybylska z kl. VIIc. Najlepszą recenzję książki, którą warto polecić rówieśnikom, napisała Weronika Biadasz z kl. VIIIa. Natomiast w konkursie Detektyw-Ortograf w klasach IV-V najlepiej poradziła sobie Franciszka Włodarczyk z kl. Va , a w klasach VI-VIII Katarzyna Bisiorek z kl. VIIa. W ostatnim konkursie trzech uczniów z każdej klasy zmagało się zadaniami o książce i bibliotece. W klasie IVa najlepiej poradziła sobie Faustyna Sobczak, w Va – Samanta Janke.  Z klas szóstych najwięcej punktów zdobyła Adrianna Wawrzyniak z kl. VIb, z siódmych – Kinga Czerniak z kl. VIIa, a z ósmych  – Hubert Cierzniak z kl. VIIIa i Dawid Krzysztoszek z kl. VIIIb.    

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć