PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW


16 kwietnia 2018 r. odbył się apel, podczas którego zostały podsumowanie konkursy zorganizowane w ramach Tygodnia Zdrowia oraz Tygodnia Języka Ojczystego. Najlepsi otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Tydzień Zdrowia trwał od 27 listopada do 1 grudnia 2017 r. do  Zadaniem każdej klasy było przygotowanie zdrowego posiłku w ramach projektu “Zdrowy talerz”, zestawu ćwiczeń porannych przy muzyce oraz infromacyjno – profilaktycznego plakatu: “Jestem odpowiedzialny za siebie i innych” – profilaktyka AIDS, “Telefon łączy tych, którzy są daleko, a rozdziela tych, którzy są blisko”, “Nikotyna – substancja szkodliwa dla organizmu człowieka”.

Wszystkie klasy wywiązały się bardzo dobrze z tych zadań i przewodniczący odebrali słodkie nagrody.

Uczniowie wykazali się również swoją wiedzą w konkursach: 

“Konkurs wiedzy o zdrowiu”

I miejsce – Mateusz Wrzaskowski, kl. VII b

II miejsce – Monika Wawrzyniak, kl. II a i Zuzanna Łakoma, kl. III a

“Konkurs wiedzy o AIDS” najlepiej napisali: Maciej Pawlaczyk, kl. III a, Norbert Mielcarek, kl. VII b

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia odbyli odpowiednie szkolenia i prowadzili zajęcia na temat: Proteza szczęścia – narkotyki i dopalacze. Byli to: Magdalena Majdecka, Eryk Maliński i Bruno Walicki z kl. III b, Stefan Tafelski z kl. II a oraz Anna Wlazło z kl. VII a i Sara Wąsiewicz z kl. II b, które w tym roku dołączyły do grona szkolnych liderów i dzieliły się swoją wiedzą z rówieśnikami.

 

Tydzień Języka Ojczystego odbył się w terminie 19 – 23 marca 2018 r. w klasach IV – VII oraz II i III gimnazjalnych.

Jednym z zadań była “Lektura ze smakiem”. Uczniowie prezentowali bohaterów wybranych lektur i przygotowali potrawy z nimi związane.

 

Nagrodzeni w tym konkursie zostali uczniowie klasy IV b oraz III c gimnazjum. Przewodniczący odebrali nagrody.

Nagrodzeni w konkursie “Skąd znasz ten cytat?” to: Julia Borowska z kl. VI b, Anna Wlazło z kl. VII a, Amelia Lajtlich z kl. II a i Marika Smurawa z kl. III a.

Najlepsze hasło zachęcające do czytania lektur przygotowali: Zuzanna Łakoma i Marek Pęchorzewski z kl. III a oraz Lena Pietrowska i Vanesa Bogiel z kl. VI b i Szymon Skrzypczak z kl. IV b.

Najładniejsze plakaty – mapa myśli do wybranej lektury przygotowali uczniowie klasy VI a: Natalia Bryś, Julia Góral, Nikola Szulc i Bartek Kryszak oraz uczniowie klasy II a: Natalia Pietryga, Agnieszka Banaszak, Alan Górski i Paweł Kotowicz.

W konkursie plastycznym – Ilustracja wybranego bohatera lektury I miejsce zajęła Martyna Przybylska z kl. IV c, II miejsce – Maria Grobelna z kl. IV b, III miejsce – Hubert Cierzniak z kl. V b.

Szkolnym Mistrzem Ortografii został Marek Pęchorzewski z kl. III a, II miejsce zajęła Anna Wlazło z kl. VII a, a III miejsce – Julia Wilińska z kl. III c.

 

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć