Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Potwierdził, że matematyka jest jego wyjątkowo mocną stroną


Marek Pęchorzewski już jako uczeń klasy II gimnazjum uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, zdobywając 49 na 50 możliwych punktów. Będąc w II klasie gimnazjum zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym, współzawodnicząc z trzecioklasistami.

W tym roku szkolnym aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne, ponownie wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Jako jedyny reprezentował  powiat wrzesiński na szczeblu wojewódzkim. Poziom trudności zadań był bardzo wysoki, ale nie dla naszego matematycznego geniusza! Marek ponowił swój sukces i potwierdził, że matematyka jest jego wyjątkowo mocną stroną. Znów uzyskał 49 na 50 możliwych punktów (aby zostać laureatem wystarczy uzyskać 42 punkty).

Marek ma na swoim koncie tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2016/2017 oraz w roku szkolnym 2017/2018. Będzie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki i otrzyma 100% wynik z egzaminu, którego nie będzie pisał. Ponadto  Marek będzie miał przywilej przyjęcia do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza rekrutacją. Zapewne każda szkoła zrobi to z przyjemnością. Wszystkie szkoły są przed nim otwarte, a swoją drogą, to ciekawe czy wybierze Wrześnię, Słupcę, Poznań, Kraków czy może Warszawę?

W marcu weźmie też udział w II etapie Konkursu Matematycznego „Złota Żaba”, w pierwszym etapie poprawnie rozwiązał 100% zadań. Marek odnosi też corocznie sukcesy  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur’’.

Marek jest inteligentnym, kulturalnym i bardzo skromnym chłopakiem. Jest koleżeński, ma bardzo dobre relacje z rówieśnikami oraz z nauczycielami. Jego sukces to owoc wytrwałej i systematycznej pracy w rozwiązywaniu zadań matematycznych o bardzo zróżnicowanej problematyce, logiczne myślenie oraz stosowanie oryginalnych i trafnych rozwiązań. Trzeba przyznać, że ma też „piąty zmysł” do matematyki i nie tylko. Od najmłodszych lat grał z dziadkiem w szachy i w gry planszowe, co niewątpliwie rozwinęło u niego zdolność logicznego myślenia. Sukces ma więc kilku ojców: dziadka, Marka i nauczycielkę matematyki.

Nie można pominąć faktu, że Marek reprezentował również szkołę w rejonowym etapie konkursu z geografii oraz z chemii. Natomiast z fizyki udało mu się dotrzeć do etapu wojewódzkiego.

Nauczyciele są dumni z ucznia, który jest bardzo zdolny i jedyny w swoim rodzaju.

Gratulacje dla Marka!!!

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content