Powiatowy konkurs geograficzny


W środę 28 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Geograficzny zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrześni w ramach projektu “Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej”. Starostwo było sponsorem nagród oraz poczęstunku dla uczestników. Jako sponsorzy włączyli się również państwo Małgorzata i Grzegorz Paszak wzbogacając menu smacznymi wędlinami.

Wiedzą z dziedziny geografii wykazali się gimnazjaliści z 11 szkół z terenu powiatu oraz uczniowie wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych (Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza, Zespół Szkół Politechnicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Zawodowych).

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Marek Pęchorzewski z Pyzdr, II miejsce zajął Wojciech Nowak z SSP nr 3 we Wrześni, a III Wiktor Makowski z SSP nr 6.

Z grona starszych uczniów największą wiedzą geograficzną wykazała się Wiktoria Walkowiak z Zespołu Szkół Politechnicznych, II miejsce zajął Wojciech Maćkowiak, a III Dawid Kańczurzewski (uczniowie LO im. Sienkiewicza).

Nagrody i dyplomy wręczył wicestarosta Waldemar Grzegorek w towarzystwie wicedyrektora Jerzego Antkowiaka. 

Gratulujemy konkursowych sukcesów wszystkim uczniom i opiekunom, a szczególnie naszemu Markowi, który był zwycięzcą Powiatowego Konkursu Geograficznego również w  ubiegłym roku. Warto wspomnieć, że od trzech lat nasi uczniowie wiodą prym wśród innych, ponieważ dwa lata temu I  miejsce zajęła Anna Nowakowska z naszego gimnazjum.

O miłą atmosferę i sprawny przebieg konkursu zadbała pani Renata Spilliaert.

 

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć