POWITANIE WIOSNY


Dnia 22. marca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach świętowali pierwszy dzień wiosny, która od zawsze oczekiwana jest z niecierpliwością i witana radością. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował szkolny konkurs taneczny dla klas IV-VI. Zadaniem uczniów było przygotowanie układu tanecznego do wybranej piosenki. Podczas konkursu była oceniana choreografia, dobór muzyki, kostiumy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie klasy IV b.

Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno młodzi tancerze z klasy V c i V b.

W tym dniu uczniowie wybrali również Miss Wiosny. Konkurs, który wzbudził wśród publiczności wiele emocji, wygrał ostatecznie Dawid Krzysztoszek z kl. VI b. Drugie miejsce zajęła Agata Marczak z kl. VI a, a trzecie Wiktoria Wrzaskowska z kl. IV b.

W drugiej części szkolnej imprezy, uczniowie z klas VII, VIII oraz z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w zmaganiach o puchar dla Super Klasy. Uczniowie wzięli tym razem udział w konkursie kabaretowym, który polegał na zaprezentowaniu skeczu znanego kabaretu lub własnego autorstwa. Podczas konkursu oceniano grę aktorską, kostiumy oraz scenografię. Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Osuch, p. Małgorzata Szablewska i p. Ilona Zielińska.

W tym roku puchar trafił w ręce klasy IIIa. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z klasy VIII a i VII b.

W konkursie na Miss Wiosny bezkonkurencyjny okazał się Patryk Kotowicz z kl. VIII a.

Małgorzata Szablewska

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Paź    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć