Sukcesy uczniów w konkursach z języka niemieckiego


Drugiego lutego gościliśmy w naszej szkole  czterdziestu dwóch uczniów z trzynastu szkół powiatu wrzesińskiego, którzy w etapie szkolnym konkursu wiedzy o Niemczech ( jednego z trzech badających umiejętności językowców-germanistów w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe we Wrześni)  uzyskali największą liczbę punktów. Szczęście dopisało w etapie powiatowym dwóm uczennicom pyzdrskiej szkoły. Marika Smurawa zajęła I miejsce, a Amelia Skorupka III miejsce.

Tydzień  wcześniej mogliśmy cieszyć się z sukcesu Macieja Pawlaczyka, który pisząc dyktando w języku niemieckim pokazał swoje duże umiejętności i okazał się być najlepszym w powiecie. Bruno Walicki po kilku dniach wspaniale zinterpretował w języku niemieckim Czerwonego Kapturka i zaskarbił sobie uznanie komisji, która przyznała noty pozwalające mu zająć w konkursie głośnego czytania drugie miejsce w powiecie. Wszyscy czworo, jak zapewniał koordynator konkursu,  pojadą w nagrodę wiosną na wycieczkę do Berlina. Gratulacje dla całej czwórki! Jesteśmy z Was dumni.

Należy podkreślić olbrzymi sukces Macieja Pawlaczyka w etapie wojewódzkim konkursu z języka niemieckiego organizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ten językowo uzdolniony  uczeń uzyskał w lutym tytuł  finalisty, a umiejętności Maćka ponownie doceniono ostatnio w Środzie Wielkopolskiej, gdzie nie miał sobie równych w VIII konkursie wiedzy z języka niemieckiego organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć