Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Święto Patrona Szkoły


20 października br.  uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona naszej szkoły Jana Pawła II  świętując 18 rocznicę nadania jej imienia. W klimat wspomnień dotyczących osoby Papieża wprowadziła nas Franciszka z kl. VIII, a relację z Placu św. Piotra w Rzymie w dniu zakończenia konklawe oraz z lekcji języka polskiego poświęconej Patronowi, a zagranej przez Małgosię, Marikę, Marysię i Tomka z kl. IV a prowadzili reporterzy „Radia Pyzdry” Mikołaj i Szymon z kl. VI b. W trakcie przedstawienia pytali uczniów: Kacpra i Zuzię z kl. IV a: Jak zapamiętali Jana Pawła II? Kim On dla nich jest? Co to znaczy, że Jan Paweł II jest wzorem patrioty? W jaki sposób oni okazują szacunek wartościom narodowym?

Podczas akademii obejrzeliśmy fragmenty nagrań z 16 października 1978 r. zawierające ogłoszenie wyboru papieża przez kardynała Felici oraz pierwsze przemówienie Jana Pawła II na Placu św. Piotra tuż po Jego wyborze. Mogliśmy zastanowić się jak szanujemy Wielkiego Polaka, posłuchaliśmy wspomnień okien z Pałacu Biskupiego w Krakowie i Biblioteki Watykańskiej, którym głosu udzielili Krystian i Wiktor z kl. IV a, zaśpiewaliśmy „Barkę”, poznaliśmy kilka zabawnych sytuacji z życia Świętego Patrona przedstawionych przez Gabrysię, Zosię, Mateo i Gabrysia z kl. IV a i razem z pierwszakami wyśpiewaliśmy przesłania naszego Patrona zawarte w piosence „Tak mówił Papież”: NIE LĘKAJCIE SIĘ! OTWÓRZCIE CHRYSTUSOWI DRZWI DO WASZYCH SERC!

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content