Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej odbył się w naszej szkole 2 i 3  listopada 2022 r. Celem konkursu jest rozbudzanie w uczniach poczucia dumy narodowej, popularyzowanie poezji patriotycznej i promocja talentów, a także wyłonienie najlepszych recytatorów do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

2 listopada br. 16 uczniów z klas I-III recytowało wiersze przed komisją konkursową w składzie: pani dyrektor Ilona Zielińska, pani Maria Kalińska, pani Elżbieta Ratajczyk.

I miejsce zajęli: Marcelina Serbinowska (kl. Ia) i Tomasz Dylewski (kl. IIIa), którzy przeszli do etapu gminnego (Marcelina Srebinowska zajęła III miejsce w gminny konkursie). Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Duszak (kl. IIIb), Marii Wlazło (kl. IIIa) i Krystianowi Wrzaskowskiemu (kl. IIIa). III miejsce otrzymały Zofia Bąkowska (kl. IIa) i Zofia Hypś (kl. Ib). W tej grupie wiekowej recytowali także: Jan Adamski (kl. Ib), Michelelle Florkiewicz (kl. IIIb), Zofia Kaźmierska (kl. IIa), Marta Lajtlich (kl. Ia), Alicja Mench (kl. IIIb), Nikola Rzepecka (kl. IIb), Blanka Szymańska (kl. IIa), Aleksandra Szymańska (kl. IIb) i Eliza Śmigielska (kl. Ia).

W drugiej grupie wiekowej (klasy IV-VI) 16 uczniów recytowało przed komisja w składzie: pani dyrektor Ilona Zielińska, pani Maria Radziejewska, pani Elżbieta Ratajczyk.

I miejsce zajęły: Maja Duszak (kl. VIb) i Julia Dębska (kl. Va), które reprezentowały naszą szkołę

w gminny etapie (Maja Duszak zajęła III miejsce w gminnym konkursie). II miejsce otrzymały: Maja Grzesińska (kl. VIb) i  Alicja Flisiak (kl. Va), a trzecie – Szymon Kowalski (kl. IVb) i Martyna Jędrusiak (kl. IVa).  W tej kategorii wiekowej recytowali także:  Julia Kaczmarek (kl. IVb), Iga Mazurczak (kl. Va), Eliza Pietras (kl. IVa), Nadia Pietras (kl. IVa), Hubert Rzepecki (kl. VIb), Faustyna Sobczak (kl. VIb), Alicja Stawicka (kl. IVa), Martyna Szymańska (kl. IVa) i Natalia Szymańska (kl. Va).

W ostatniej grupie (klasy VII-VIII) przed tą samą komisją zaprezentowało się 5 uczennic. I miejsce zajęły:  Marta Szymańska (kl. VIIIb) i  Wiktoria Wrzaskowska (kl. VIIIa), które przeszły do etapu gminnego, w którym  Wiktoria Wrzaskowska zajęła II miejsce. II miejsce w etapie szkolnym zajęła Antonina Piątkiewicz (kl. VIIIc).  W tej grupie wiekowej recytowały także: Michalina Jędrusiak (kl. VIIIc) i Julia Sokowicz (kl. VIIIc).

Tradycyjnie już pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy oddział w Pyzdrach zostały wręczone podczas akademii z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim recytatorom dziękujemy za udział. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były panie: Olga Dębska i Beata Paprzycka.

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć