Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024


Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęły się mszą świętą w kościele farnym do którego udali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

W hali widowiskowo – sportowej po wprowadzeniu sztandarów i flagi narodowej oraz odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły pani dyrektor Ilona Zielińska powitała zaproszonych gości Burmistrza Pyzdr pana Przemysława Dębskiego, dyrektora oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Pyzdrach pana Marka Sobczaka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Nowaczyk – Tamborską oraz zgromadzonych pracowników szkoły, uczniów i rodziców.Uroczystość uświetnił swoją obecnością szkolny chór pod batutą pani Lidii Stawskiej – Nowickiej.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru i flagi narodowej młodszym kolegom ze szkoły podstawowej.

Delegacja uczniów klas VIII złożyła uroczyste ślubowanie.

„Ślubujemy Tobie Szkoło, że nigdy Cię nie zawiedziemy, a zdobytą tu przez lata nauki wiedzę i wpajane nam wartości wykorzystamy tak, aby zasłużyć sobie na miano uczciwego człowieka i dobrego Polaka.”

Przedstawiciele klas siódmych pożegnali krótkim słowem absolwentów.Absolwenci tanecznym krokiem pożegnali grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Następnie o zabranie głosu i wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II poproszony został Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski.

Uhonorowani zostali Michał Słomczyński
oraz Dominika Żądło.

Pani dyrektor Ilona Zielińska wręczyła nagrodę od posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i wiceministra Rolnictwa pana Michała Kołodziejczaka dla absolwenta z najwyższą średnią dydaktyczną, którą otrzymał Michał Słomczyński.

Wychowawcy klasy IV – VII w towarzystwie pani dyrektor Ilony Zielińskiej oraz v-ce dyrektor pani Anny Duszak wręczyli świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas, którzy ukończyli rok szkolny ze średnią minimum 4,75 i przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem.

klasa IV a

klasa IV b

klasa V a

klasa V b

klasa VI a

klasa VI b

klasa VII a

klasa VII b

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów oraz świadectw uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Wręczenia dokonały pani dyrektor Ilona Zielińska, v-ce dyrektor pani Anna Duszak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Nowaczyk – Tamborska. Rada Rodziców ufundowała również dla wszystkich absolwentów tabla.

Michał Słomczyński z rodzicami państwem Marzeną i Romanem Słomczyńskimi wraz z wychowawcą i panią dyrektor.

Franciszka Włodarczyk z mamą panią Angeliką Włodarczyk wraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Dominika Żądło z mamą panią Mirosławą Żądło wraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Samanta Janke wraz z rodzicami państwem Izabelą i Arturem Janke oraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Kacper Ignaszak z mamą panią Agnieszką Jankowską wraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Oliwia Wojciechowicz z rodzicami państwem Justyną i Krystianem Wojciechowicz wraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Igor Jóźwiak z rodzicami państwem Justyną i Romanem Jóźwiak wraz z wychowawcą i panią dyrektor szkoły.

Fotografia pamiątkowa klasy VIII a.

Ostatnim punktem programu było zaprezentowanie uczniów nominowanych do szkolnego tytułu Primus Inter Pares.

Uczniowie nominowani do tytułu Primus Inter Pares: Michał Słomczyński, Franciszka Włodarczyk, Dominika Żądło. Na pamiątkowej ścianie w budynku szkoły zostanie umieszczona tabliczka z nazwiskami ww. uczennic i ucznia, którzy dołączyli do honorowego grona uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce i zachowaniu.

Pani dyrektor Ilona Zielińska wręczyła dyplomy absolwentom reprezentującym szkołę w poczcie sztandarowym i flagowym.

Uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem sztandarów i flagi państwowej przez nowe składy pocztów sztandarowych.

Wszystkim uczniom życzymy pogodnych, pełnych wrażeń i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategorie

Skip to content