Uroczystość pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej


„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom”.

Takie ślubowanie 16 października 2020r. złożyli na Sztandar Szkoły nasi pierwszoklasiści i zostali pasowani przez pana dyr. Romana Dreżewskiego i panią w-ce dyr. Katarzynę Depczyńską-Wlazło na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach.

W montażu słowno-muzycznym dzieci z klas pierwszych pokazały, że w pełni zasługują na to, by być częścią braci uczniowskiej naszej szkoły. W wyrecytowanych wierszach złożyły deklarację, że będą pilnie zdobywać wiedzę i mądrość, że są Polakami. W utworach muzycznych wyśpiewały swoją radość z tego, że są tropicielami wiedzy, że szkołę da się lubić i z tego, że są w gronie przyjaciół. W piosence „Tak mówił papież” oddały hołd patronowi szkoły Janowi Pawłowi II. Na zakończenie skierowały list do swoich rodziców z prośbą, by je kochali i wspierali każdego dnia.

Fotografie i filmy z uroczystości zostały udostępnione rodzicom poprzez pocztę dziennika elektronicznego.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć