ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 UCZNIÓW GIMNAZJUM


W piątek 22 czerwca zabrzmiały dla uczniów ostatnie szkolne dzwonki oznajmiające zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie wymarzonych wakacji.

Był to z pewnością dzień szczególnie ważny dla uczniów III klas gimnazjum, którzy zakończyli kolejny etap edukacji.

Jest to dla nas ostatni dzień w tej szkole. W szkole, która była naszym drugim domem, w której czuliśmy się potrzebni, ważni, doceniani, w której znajdowaliśmy życzliwość i zrozumienie.

Ciepłe słowa do gimnazjalistów skierowali zaproszeni goście oraz pan dyrektor.

Przedstawiciele klas III złożyli uroczyste ślubowanie.

“Ślubujemy Tobie, Szkoło, że nigdy Cię nie zawiedziemy, a zdobytą przez lata nauki wiedzę i wpajane nam wartości wykorzystamy tak, aby zasłużyć sobie na miano uczciwego człowieka i dobrego Polaka.”

Odbyło się również przekazanie sztandaru uczniom klas II.

W  imieniu młodzieży klas III opuszczających mury tej szkoły przekazujemy na Wasze ręce jej symbole. Od tego momentu będziecie najstarszą i zarazem jedyną klasą w gimnazjum. Mamy nadzieję, że będziecie godnie reprezentować społeczność uczniowską.”

Dziś nasze serca przepełnia nie tylko radość z otrzymanego świadectwa ukończenia gimnazjum, ale także smutek z powodu rozstania z tym wszystkim, co stanowiło istotę naszego życia w ciągu ostatnich trzech lat. I choć nie raz przysparzaliśmy wielu zmartwień naszym nauczycielom, chcielibyśmy aby w ich pamięci pozostały tylko te lepsze chwile. Przypomnijmy jedną z nich…, gdy nasi koledzy po raz pierwszy wykonali wspólnie utwór “Kungst thies girl”

Uczyliśmy się w tej szkole i bawiliśmy wspólnie. Przypomnijmy sobie i naszym gościom jak tańczyliśmy poloneza…

Uczniowie klas II pożegnali swoich starszych kolegów skocznym krakowiakiem życząc, by z werwą i zapałem wkroczyli w nowy etap edukacji.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród.

Świadectwa z wyróżnieniem odbierali uczniowie w towarzystwie rodziców, którzy otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniem od dyrekcji. Wszyscy uczniowie otrzymali również pamiątkowe albumy ufundowane przez Radę Rodziców.

Marek Pęchorzewski z rodzicami

Dominika Filipiak z mamą

Eliza Antoniak z mamąMaciej i Joanna Pawlaczyk z mamąKarolina Wrzaskowska z rodziną

Magdalena Pakulska z mamąNorbert Grześkowiak z mamą Oscar Maliński z rodzicamiBruno Walicki z rodzicamiJulia Wilińska z mamą

Zofia Koralewska z mamąSonia Jasińska z mamąAnita Rydlewska z mamąWiktoria Tomczak z rodzicamiOla Kozikowska z rodzicami

Świadectwa z wyróżnieniem zostały również uroczyście wręczone uczniom klas II.

Joanna Hałas z kl. II a

Monika Wawrzyniak z kl. II a

Agnieszka Banaszak z kl. II a

Wiktoria Kuczka z kl. II a

Stefan Tafelski z kl. II a

Marek Pęchorzewski otrzymał nagrodę za wysokie osiągnięcia matematyczne. Uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Poznaniu w roku szkolnym 2016/17 oraz 2017/18.

Maciej Pawlaczyk otrzymał nagrody za wysokie osiągnięcia z języka niemieckiego. Uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Poznaniu w roku szkolnym 2017/18.

Marek w towarzystwie rodziców odebrał z rąk burmistrza Przemysława Dębskiego nagrody dla ucznia, który uzyskał najlepsze wyniki w nauce oraz najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego.

Zgodnie z tradycją wybrany został również uczeń Primus Inter Pares. Spośród grona 10 nominowanych, został jednogłośnie wytypowany Marek Pęchorzewski.

 

Gratulujemy uczniom i rodzicom! Życzymy przyjemnych wakacji oraz udanego startu w kolejny etap edukacji!

 

MR

 

 

 

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć