GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja Patriotyczna”. Patronat honorowy sprawował  Burmistrz Gminy i Miasta Pyzdry p. Przemysław Dębski. Celem konkursu była promocja lokalnych talentów oraz rozwijanie aktorskich uzdolnień dzieci, a także utrwalenie poczucia dumy narodowej w tym ważnym roku stulecia polskiej niepodległości.

Jury w składzie: Małgorzata Antczak-Kęsy, Barbara Krawczyk, Katarzyna Osuch, Maria Radziejewska, Mariola Wilińska i Zofia Zjeżdżałka wysłuchało recytacji 24 uczniów szkół podstawowych.

W I grupie wiekowej (klasy I –III) I miejsce zdobył Mikołaj Kurtkowiak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach –  kl.I, II miejsce zajęła Lena Stachowska z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie – kl.I, III miejsce przypadło Mai Grzesińskiej ze Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Pyzdrach  – kl.II.

W następnej grupie wiekowej (klasy IV –VI) I miejsce zajęła Zuzanna Szymczak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie- kl.IV, II miejsce Szymon Rybczyński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie – kl.V, III miejsce Michalina Kruszyńska z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach – kl.IV.

W III kategorii wiekowej (kl. VII-VIII  szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum) I miejsce zdobyła Anna Bojarska z Niepublicznego Gimnazjum w Pietrzykowie- kl.III, II miejsce zdobyły Amelia Kubasiewicz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie – kl.VII i Wiktoria Wolnicka z Niepublicznego Gimnazjum w Pietrzykowie- kl.III,  a III miejsce zdobyli Zofia Dudek z Gimnazjum im.Kazimierza III Wielkiego z Pyzdr – kl.III oraz Mateusz Wrzaskowski ze Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Pyzdrach – kl.VIII.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki j. polskiego: Beata Paprzycka i Maria Kalińska.

11 listopada podczas popołudniowego spotkania w sali kina wyróżnieni recytatorzy odebrali dyplomy i nagrody z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Pyzdry – Przemysława Dębskiego.

Chętni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną w sali kina publicznością.

Pan burmistrz podkreślił, że wszyscy recytatorzy zasługują na gratulacje i gromkie brawa biorąc pod uwagę znaczenie polskiego języka i kultury w podtrzymywaniu polskości podczas 123 lat niewoli.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć