Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja


„Pytasz się, gdzie jest i jaka?

W niewymierzonej krainie leży.

Jest w każdym wiernym sercu Polaka,

co o nią walczył, cierpiał i wierzył.”

 

W piątek, tj. 28. kwietnia odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem p. E. Górskiej, M. Radziejewskiej, I. Gonerki, A. Filipiak, V. Paszak i P. Dowbusza przygotowali montaż słowno-taneczno-muzyczny chcąc przybliżyć całej społeczności szkolnej to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Na scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie recytowali wiersze przeplatane piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru, m.in. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie z tańcami narodowymi Polonezem i Krakowiakiem.

Na zakończenie pani Dyrektor Ilona Zielińska wygłosiła krótkie przemówienie na temat doniosłości  i ważności uchwalonej w 1791 roku Konstytucji.

Wszystkim artystom i nauczycielom przygotowującym akademię serdecznie dziękujemy. 

 

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content