Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Tydzień Profilaktyki


W naszej szkole co roku realizowane są obchody Tygodnia Profilaktyki.  W ramach całego przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i zadaniach.

Zaproszenie do szkoły przyjął mł. asp. Adam Wojciński z Wydziału Prewencji KPP we Wrześni, który spotkał się z uczniami a tematyka spotkań dotyczyła odpowiednio:

Ruchu drogowego (kl.1-3)

Bezpiecznego Internetu (kl. 4-5)

Odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa (kl. 6-8)

W podziękowaniu p. A. Wojcińskiemu za profesjonalnie przekazaną wiedzę uczniowie klas 1-3 zaśpiewały piosenkę pt. “Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.

Po spotkaniu z policjantem uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w części konkursowej w ramach realizowanego projektu “Z Wartusiem bezpiecznie”.

Zaproszona pani dietetyk Aleksandra Zielińska opowiedziała uczniom o zasadach zdrowego odżywiania oraz o ruchu na świeżym powietrzu.

Z panią Beatą Rozenkop uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat zdrowego odżywiania oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie “Co to jest zdrowy styl życia?”

Kolejnym zadaniem w ramach realizacji Tygodnia Profilaktyki było przygotowanie przez uczniów klas 1-3 zdrowego śniadania oraz wykonanie plakatu pt. „Okaz zdrowia”. Pyszne kolorowe kanapki, smaczne szaszłyki i owocowe zwierzaki zagościły na stołach. Młodzi kucharze wykazali się kulinarnym kunsztem i pomysłem. A potem ze smakiem zjedli zdrowy posiłek.

  

Sztafeta przysiadów to kolejne zadanie w ramach realizacji Tygodnia Profilaktyki. Ze sportowym zadaniem zmierzyli się uczniowie klas 5-8. Kondycja uczniów była godna podziwu. Najlepsze klasy osiągnęły wynik ponad 300 przysiadów.

Podczas zajęć informatyki uczniowie tworzyli ulotki informacyjne pt. „Co to jest uzależnienie?” a w klasach 4-8 pedagog szkolny realizował z uczniami zajęcia „Zdrowie w głowie”.

Ostatnim zadaniem, do którego przystąpili uczniowie klas 4-8, było wykonanie rzeźb z warzyw i owoców. Kreatywność i pomysłowość uczniów nie znała granic.

Z pewnością wspólne działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości jak ważna jest inwestycja we własne zdrowie.

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content