Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Pyzdr Pana Przemysława Dębskiego odbył się już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach dnia 7 listopada 2022 r.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, promocja lokalnych talentów, a także utrwalanie poczucia dumy narodowej przy okazji świętowania kolejnej rocznicy odzyskania polskiej niepodległości.

23 recytatorów ze szkół podstawowych z naszej gminy wystąpiło przed Gminną Komisją Konkursową w składzie: pani Marta Ciesielska, pani Grażyna Gradowska, pani Barbara Krawczyk, pani Ewa Kwiecień, pani Renata Paruszewska i pani Wiesława Wojtyńska.

W pierwszej grupie wiekowej (klasy I-III) I miejsce zdobyła Emilia Roszak (kl. II) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie,  II miejsce zajęła Joanna Hernes    (kl. II)  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, a III miejsce przypadło Marcelinie Serbinowskiej (kl. Ia) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Błażej Bączkiewicz (kl. III) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, Tomasz Dylewski (kl. IIIa) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach,  Marcel Kurkiewicz (kl. III) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, Ada Nowak (kl. III) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, Emilia Stachowiak (kl.I)   z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie.

 

W następnej grupie wiekowej (klasy IV-VI) I miejsce zajęła Marcelina Łukasiewicz (kl. VI)  z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, II miejsce – Kornelia Jabłońska (kl. IV) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, a III miejsce Maja Duszak (kl. VIb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. W drugiej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Julia Dębska  (kl. Va) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, Norbert Jaszczak (kl. V) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, Maja Logdańska (kl. IV) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, Klara Łukasiewicz (kl. VI) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, Kornelia Myślińska (kl. VI) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach.

 

W III kategorii wiekowej (kl. VII-VIII) I miejsce zdobyła Zuzanna Dyc (kl. VIII) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, II miejsce zajęła Wiktoria Wrzaskowska  (kl. VIII) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach,

a III miejsce przypadło Michalinie Kruszyńskiej (kl. VIII) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach. W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Jessica Cieślak (kl. VII) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, Martyna Pańczak (kl. VIII) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, Marta Szymańska (kl. VIIIb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach oraz Oliwia Wolnicka (kl. VIII) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Olga Dębska, Maria Kalińska, Anna Michalak, Justyna Michalak, Beata Paprzycka, Mariola Wilińska.

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć