Przerwa na czytanie


 

Dnia 25 października br. nasza szkoła brała udział w III Międzynarodowej edycji VII  Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie PRZERWA NA CZYTANIE. Głównym celem akcji jest zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Tego dnia dla klas I-III została przygotowana strefa czytania w salii gimnastycznej. Uczniom klasy Ia książkę pt. „Elmer i dziadek Eldo” przeczytał Burmistrz Pyzdr – pan Przemysław Dębski, a uczniowie klasy Ib wysłuchali opowiadania „Elmer i wąż” czytanego przez panią dyrektor Ilonę Zielińską. Uczniom klasy IIa książkę pt. „Mama Mu czyta” przeczytała Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Sylwia Kaźmierska, a pani wicedyrektor Anna Duszak wybrała dla uczniów klasy IIb lekturę o przygodach Parauszka. Dla klas III uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali w formie teatrzyku kamisibai opowiadanie „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień”, które zaprezentowały uczennice z klasy Va – Julia Dębska i Alicja Flisiak. Natomiast uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły czytali książki na przerwach – zarówno w szkole jak i na świeżym powietrzu. Przerwa na czytanie miała miejsce także podczas odbywającej się tego dnia dyskoteki szkolnej.

Tego dnia w naszej szkole czytało 234 uczniów oraz 15 zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a uczniom z Koła Przyjaciół Biblioteki i Samorządu Uczniowskiego za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć