Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Już po raz czwarty, 8 listopada 2023 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach odbył  się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Pyzdr Pana Przemysława Dębskiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, promocja lokalnych talentów, a także utrwalanie poczucia dumy narodowej przy okazji świętowania kolejnej rocznicy odzyskania polskiej niepodległości.

W podniosły nastrój uczestników konkursu wprowadziły uczennice z naszej szkoły – Barbara Sobczak (kl. VIa) zagrała na skrzypcach „Poloneza” Ewy Iwan, a Amelia Kryszak (kl. Va) zaśpiewała piosenkę pt. „Uwierz Polsko”.

Basia Sobczak
Amelia Kryszak

21 recytatorów ze szkół podstawowych z naszej gminy zaprezentowało swoje umiejętności przed Gminną Komisją Konkursową, w skład której weszły: pani Alicja Burchardt-Pietrowska, pani Marta Ciesielska, pani Ewa Kwiecień i pani Wiesława Wojtyńska.

Gminna Komisja Konkursowa

Spośród uczniów klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Kinga Zawal (kl. Ib) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach,  drugie miejsce zajęła Joanna Hernes  (kl. III)  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, a trzecie miejsce przypadło Marcelinie Serbinowskiej (kl. IIa) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Pyzdrach.

W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Wojciech Jabłoński (kl. III)

z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, Emilia Kujawa (kl. I) z Samorządowej Szkoły Podstawowej

w Lisewie, Stanisław Logdański (kl. III) i Natan Nawrot (kl. II) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach oraz Emilia Stachowiak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie.

Emilia Kujawa
Kinga Zawal
Natan Nawrot
Marcelina Serbinowska
Emilia Stachowiak
Joanna Hernes
Wojciech Jabłoński
Stanisław Logdański

Spośród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Norbert Jaszczak (kl. VI)  z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, drugie miejsce – Alicja Mench (kl. IVb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Pyzdrach, a trzecie miejsce zdobyła Ada Nowak (kl. IV) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach.

W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Szymon Aleksanderczyk (kl. V)

z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie,  Marcel Banaszyński (kl. IV) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, Błażej Bączkiewicz (kl. IV) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, Alicja Flisiak (kl. VIa) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, Kornelia Jabłońska (kl. V)

z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie.

Marcel Banaszyński
Błażej Bączkiewicz

 

Alicja Mench
Ada Nowak
Szymon Aleksanderczyk
Alicja Flisiak
Norbert Jaszczak
Kornelia Jabłońska

Natomiast spośród uczniów klas VII-VIII pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Łukasiewicz (kl. VII)

z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lisewie, a drugie miejsce zajęła Jessica Cieślak (kl. VIII) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie.

W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także:  Majka Górska (kl. VII)

z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie oraz Maja Grzesińska (kl. VIIb) i Wiktor Radziejewski (kl. VIIa) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach.

Majka Górska
Maja Grzesińska

 

Marcelina Łukasiewicz
Wiktor Radziejewski
Jessica Cieślak

Podczas obrad komisji uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zwiedzali pyzdrski wiatrak, którego historię przybliżył im kustosz muzeum – pan Michał Czerniak.

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Olga Dębska, Mariola Fórmaniak, Maria Kalińska, Anna Michalak, Beata Paprzycka.

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content