Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej odbył się w naszej szkole 26 października 2023 r. Celem konkursu jest rozbudzanie w uczniach poczucia dumy narodowej, popularyzowanie poezji patriotycznej i promocja talentów, a także wyłonienie najlepszych recytatorów do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

Uczniowie z klas I-III recytowali wiersze przed komisją konkursową w składzie: pani dyrektor Ilona Zielińska, pani Olga Dębska, pani Beata Paprzycka.

I miejsce zajęły: Kinga Zawal (kl. Ib) i Marcelina Serbinowska (kl. IIa), które przeszły do etapu gminnego (Kinga Zawal zajęła pierwsze miejsce, a Marcelina Srebinowska  – trzecie w gminny konkursie). Drugie miejsce otrzymała Aleksandra Szymańska, a trzecie – Zofia Bąkowska (kl. IIIa).  W tej grupie wiekowej recytowali także: Amelia Dylewska (kl. Ia), Kornelia Owsiak (kl. Ia), Lilianna Urbaniak (kl. Ib), Krzysztof Zawal (kl. IIa), Oliwier Jercha (kl. IIb), Natan Sobczak (kl. IIb), Zofia Kaźmierska (kl. IIIa), Nadia Marciniak (kl. IIIa), Nikola Rzepecka (kl. IIIb).

W drugiej grupie wiekowej (klasy IV-VI) 15 uczniów recytowało przed komisją w składzie: pani dyrektor Ilona Zielińska, pani Mariola Fórmaniak, pani Elżbieta Ratajczyk.

I miejsce zajęły: Alicja Mench (kl. IVb) i Alicja Flisiak (kl. VIa), które reprezentowały naszą szkołę w gminny etapie (Alicja Mench zajęła II miejsce w gminnym konkursie). II miejsce otrzymał: Krystian Wrzaskowski (kl. IVa), a trzecie Małgorzata Mianowska (kl. VIa).  W tej kategorii wiekowej recytowali także:  Małgorzata Depczyńska (kl. IVa), Maria Wlazło (kl. IVa), Aleksandra Duszak (kl. IVb), Amelia Kasprolewicz (kl. IVb), Ewa Osuch (kl. IVb), Kinga Osuch (kl. IVb), Olga Czechyra (kl. Va), Maja Zaborowska (kl. Va), Julia Kaczmarek (kl. Vb), Anhelina Vitiv (kl. Vb), Julia Dębska (kl. VIa), Iga Mazurczak (kl. VIa), Maria Radna (kl. VIa), Barbara Sobczak (kl. VIa), Natalia Szymańska (kl. VIa).

W ostatniej grupie wiekowej (klasy VII-VIII) przed tą samą komisją zaprezentowało się 5 uczniów. I miejsce zajęli: Wiktor Radziejewski (kl. VIIa) i Maja Grzesińska (kl. VIIb), którzy przeszli do etapu gminnego. Drugie miejsce w etapie szkolnym zajęła Maja Duszak (kl. VIIb), a trzecieHubert Rzepecki (kl. VIIb) i Faustyna Sobczak (kl. VIIb).

Tradycyjnie już pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy oddział w Pyzdrach zostały wręczone podczas akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim recytatorom dziękujemy za udział.

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content