Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach zorganizowała już po raz drugi Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Patronat honorowy sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Pyzdry pan Przemysław Dębski.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, promocja lokalnych talentów, a także utrwalanie poczucia dumy narodowej przy okazji świętowania kolejnej rocznicy odzyskania polskiej niepodległości. 

Komisja konkursowa w składzie: Marta Ciesielska, Grażyna Gradowska, Barbara Krawczyk, Ewa Kwiecień i Wiesława Wojtyńska wysłuchała recytacji 21 uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.

W I grupie wiekowej (klasy I –III) I miejsce zdobyła Kornelia Jabłońska (kl. III) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, II miejsce zajął Marcel Kurkiewicz (kl. II) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie, a III miejsce przypadło Ines Forlańskiej (kl. IIIb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Alicja Mench (kl. IIb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, Amelia Korolow (kl. III) z filii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II we Wrąbczynkowskich Holendrach, Maja Logdańska (kl. III) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach oraz Sandra Szymaniak (kl. III) ze Szkoły Podstawowej w Lisewie.

 

W następnej grupie wiekowej (klasy IV –VI) I miejsce zajęła Maja Duszak (kl. Vb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, II miejsce – Maja Grzesińska (kl. Vb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, a III miejsce – Marcelina Łukasiewicz (kl. V) ze  Szkoły Podstawowej w Lisewie.  W II grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Norbert Jaszczak (kl. IV) ze Szkoły Podstawowej w Lisewie, Alan Kasprzak (kl. IV) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, ​Aleksander Górski (kl. V) oraz Majka Górska (kl. V) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie.

W III kategorii wiekowej (kl. VII-VIII) I miejsce zdobyła Zuzanna Dyc (kl. VII) z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, II miejsce zajął Tomasz Szymański  (kl. VIIIb) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach, a III miejsce przypadło Oliwii Wolnickiej (kl. VII) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie. W tej grupie wiekowej swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali także: Michalina Kruszyńska (kl. VII)  z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Górnych Grądach, Martyna Pańczak (kl. VII) i Sandra Sokowicz (kl. VIII) ze Szkoły Podstawowej w Lisewie oraz Jagoda Spilliaert (VIIIa) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Olga Dębska, Justyna Michalak, Beata Paprzycka, Mariola Wilińska.

Olga Dębska

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć