Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej odbył się w naszej szkole 4 listopada 2021 r. Celem tegorocznego konkursu było przede wszystkim wyłonienie laureatów do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, ale także rozbudzanie w uczniach poczucia dumy narodowej, popularyzowanie poezji patriotycznej i promocja talentów.
Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Najpierw komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Anna Duszak, p. Beata Paprzycka, p. Maria Radziejewska wysłuchała recytacji 12 uczniów z klas I-III.
I miejsce zajęły dwie uczennice: Ines Forlańska (kl. IIIb) i Alicja Mench (kl. IIb), które przeszły do etapu gminnego (Ines Forlańska zajęła III miejsce w gminny konkursie).
Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kowalski (kl. IIIb), Nikola Rzepecka (kl. Ib) i Aleksandra Szymańska (kl. Ib). W tej grupie wiekowej recytowali także: Antoni Kubaszewski (kl. Ia), Nadia Marciniak (kl. Ia), Zofia Grzesińska (IIa), Krystian Wrzaskowski (IIa), Alicja Stawicka (kl. IIIa), Martyna Szymańska (kl. IIIa), Marta Jasińska (kl. IIIb).
W drugiej grupie wiekowej (klasy IV-VI) 8 uczniów recytowało przed komisja w składzie: p. dyrektor Ilona Zielińska, p. Maria Radziejewska, p. Olga Dębska. I miejsca zajęły Maja Duszak (kl. Vb) i Maja Grzesińska (kl. Vb), które reprezentowały naszą szkołę w gminny etapie, zajmując kolejno I i II miejsce.
II miejsce otrzymała Faustyna Sobczak (kl. Vb), a trzecie Alicja Flisiak (kl. IVa). W tej kategorii wiekowej recytowali także: Iga Mazurczak (kl. IVa), Hubert Rzepecki (kl. Vb) i Franciszka Włodarczyk (kl. VIa).
W ostatniej grupie (klasy VII-VIII) przed tą samą komisją reprezentowało się 12 uczniów. I miejsce zajęli: Jagoda Spilliaert (kl. VIIIa) i Tomasz Szymański (kl. VIIIb), którzy przeszli do etapu gminnego, w którym Tomasz Szymański zajął II miejsce.
II miejsce w etapie szkolnym zajęła Martyna Przybylska (kl. VIIIc), a trzecie – Nikola Janke (kl. VIIa). W tej grupie wiekowej recytowali także: Wiktoria Wrzaskowska (kl. VIIa), Michalina Jędrusiak (kl. VIIc), Antonina Piątkiewicz (kl. VIIc), Julia Sokowicz (kl. VIIc), Kinga Czerniak (kl. VIIIa), Łukasz Hoffmann (kl. VIIIc), Vanessa Kaźmierska (kl. VIIIc) i Szymon Rybczyński (kl. VIIIc).
Tradycyjnie już pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców zostały wręczone podczas akademii z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim recytującym dziękujemy za udział.
Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były panie: Olga Dębska i Beata Paprzycka.
Olga Dębska

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć