INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO


We wtorek 2 września uczniowie wrócili do szkoły po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny.

Ksiądz proboszcz zwrócił uwagę, że skończył się czas wakacyjnej swobody. Teraz potrzeba mobilizacji i systematyczności, aby sprostać szkolnym wymaganiom.

Po mszy świętej odbył się apel na boisku szkolnym. Pan dyrektor Roman Dreżewski poprosił o wprowadzenie sztandaru szkoły i flagi narodowej oraz odśpiewanie hymnu państwowego i hymnu szkoły.

Dyrektor powitał nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególnie najmłodszych, którzy rozpoczynają szkolną edukację. Zwrócił uwagę, że od 1 września 2019 r. nie jesteśmy zespołem szkół. Uchwałą rady Gminy i Miasta Pyzdry szkoła nosi nazwę: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II.  Wspomniał również o wartościach związanych z osobą patrona szkoły. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej.

Po wyprowadzeniu sztandaru i flagi narodowej, uczniowie udali się do przydzielonych sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Nowy rok szkolny 2019/2020 został oficjalnie otwarty. Przed uczniami nowe wyzwania, doświadczenia i sukcesy, a przede wszystkim trudna i systematyczna praca dająca możliwość wszechstronnego rozwoju, odkrywania talentów i zdolności, bo każdy ma w sobie coś wyjątkowego i wartościowego.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć