ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna propagująca zabawową formę uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dla uczniów akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując  świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Od poniedziałku 30 września uczniowie mieli okazję do utrwalenia tabliczki mnożenia w formie zabaw:  „Hasło dnia” oraz “Matematyczne spacery”. Na drzwiach do sal oraz na tablicach na górnym holu umieszczone były plakaty i plansze z przykładami pozwalającymi na powtórzenie znajomości tabliczki mnożenia. Podczas lekcji wychowania fizycznego nauczyciele zorganizowali gry: „Piłkarz matematyk” i „Królowa skakanki”, łączące sprawność fizyczną z umiejętnościami matematycznymi.

 

Podczas lekcji matematyki w klasach IV – VIII nauczyciele przeprowadzili Egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, który polegał na rozwiązaniu w czasie 3 min. pięciu wylosowanych działań. Każdy uczeń, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie przykłady, otrzymał Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 

Z grona ekspertów wyłoniono członków Patroli Egzaminacyjnych, którzy w piątek podczas przerw egzaminowali uczniów i nauczycieli na terenie szkoły i wręczali naklejki z logo ŚDTM.

Odbył się również konkurs dla Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy mogli wykazać się umiejętnością mnożenia i dzielenia w zakresie 500.

Podjęte w ramach projektu działania pozwoliły na powtórzenie i utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia, a przede wszystkim stanowiły okazję do nauki przez zabawę.

 

 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć