JASEŁKA 2019


“To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
przy stole są miejsca dla obcych,
bo nikt samotny być nie może.”

Przyszła znowu ta noc. Noc polskiej Wigilii. Noc pachnąca świerkiem, sianem i opłatkiem. Noc, podczas której świat chrześcijański nie śpi. Ta noc przychodzi co roku i przynosi tę samą wielką radość, zwiastowaną przez Anioła: narodził się nam Zbawiciel! Co dziś znaczy dla nas przesłanie tej nocy? Czy potrafimy się jeszcze uradować tą wieścią, zdumieć?

Każdy mógł w głębi duszy odpowiedzieć na te pytania w trakcie przedstawienia, które przygotowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawczyń: Alicji Nowakowskiej, Marzeny Kominkiewicz, Marioli Wilińskiej, Elżbiety Kłossowskiej, Doroty Gołąb i Doroty Sikory. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Violetta Paszak.

Aniołowie głosili wielką nowinę Bożego Narodzenia w skromnej betlejemskiej szopie, do której przybyli pastuszkowie, królowie oraz dzieci, by oddać Bożej Dziecinie pokłon oraz złożyć symboliczne dary.

“My jesteśmy jeszcze młodzi i skarbów nie mamy,
Ale Ciebie, Jezu drogi, nad wszystko kochamy.
Kochać Ciebie, to nie znaczy mówić: “Panie, Panie!”
Ale wiernie zachowywać Twoje przykazania.”

 

Delegacja harcerzy z V Pyzdrskiego Szczepu Harcercerskiego „Orion” przekazała na ręce pana dyrektora Romana Dreżewskiego Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku niesie ze sobą hasło: Światło, które daje moc…

Po południu o godz. 17.00 uczniowie wystąpili w jasełkowym przedstawieniu dla licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, przyjaciół i znajomych wprowadzając w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

“Gdy opłatkiem łamać się będziemy,
pokój spłynie na Ziemię całą,
bo jak chleba – dobroci trzeba –
by serca odpoczywały.”
 

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć