Komunikat dyrektora w związku z możliwym w szkole strajkiem


Szanowni Rodzice

W związku z planowanymi od 08.04.2019 r. strajkami w szkołach informuję, że w przeprowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Organizację Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach referendum, pracownicy opowiedzieli się za organizacją strajku. Początek akcji strajkowej planowany jest od 8 kwietnia 2019 r. Czy dojdzie do strajku dowiemy się na pięć dni przed tą datą.

Jeżeli dojdzie do akcji strajkowej to:

– uniemożliwiona lub w znacznym stopniu ograniczona zostanie organizacja lekcji i opieka nad dziećmi w szkole (będą prawdopodobnie zawieszone całkowicie lekcje i jeśli będzie to możliwe postaramy się zapewnić opiekę świetlicową);

– zagrożona będzie organizacja egzaminu gimnazjalnego oraz przy dłuższym trwaniu strajku egzaminu po ósmych klasach;

W związku z tym informuję, że dokładam  wszelkich starań by przeprowadzić egzaminy: jestem w kontakcie z innymi szkołami będącymi w takiej samej sytuacji w celu uzupełnienia składu zespołów nadzorujących, zostały powołane zespoły egzaminacyjne i zgromadzone niezbędne dokumenty, podpisane porozumienia. Egzamin odbędzie się, ale tylko, gdy będzie możliwe uzupełnienie lub utworzenie nowych zespołów nadzorujących ich przebieg w miejsce osób strajkujących.

W przypadku, gdy egzaminy nie dojdą do skutku, to:
w informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty obowiązującej w roku szkolnym 2018/2019  wydanej przez  Centralną  Komisję Egzaminacyjną z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi w pkt 3. zapisano:

„ Do egzaminu gimnazjalnego w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

a) z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu gimnazjalnego (odpowiednio ósmoklasisty) lub danego zakresu albo poziomu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (odpowiednio ósmoklasisty) w terminie głównym albo

b) przerwał dany zakres albo poziom odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (odpowiednio ósmoklasisty) lub któremu przerwano i unieważniono dany zakres albo poziom odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (odpowiednio ósmoklasisty) w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych)”.

W związku z tym dokonam zgłoszenia uczniów na dodatkowy termin.

 

Na okres planowanego strajku przypada termin rekolekcji wielkopostnych organizowanych dla naszych uczniów, tj. w dniach poprzedzających egzamin gimnazjalny: 8 i 9 kwietnia.

W przypadku konieczności zapewnienia dzieciom opieki (tym, które nie uczestniczą w rekolekcjach i po nich) proszę o dokonywanie pisemnych zgłoszeń w sekretariacie szkoły podając dzień i godziny, w których dzieci będą musiały przebywać w świetlicy (dotyczy to rodziców dzieci pracujących).

W terminie przeprowadzania egzaminu, tj. w dniach 10, 11, 12 oraz 15, 16, 17 kwietnia utworzenie grup świetlicowych może spowodować brak możliwości przeprowadzenia egzaminu, dlatego należy rozważyć zapewnienie opieki dzieciom w domu. 

Informacje dotyczące rekolekcji wielkopostnych zostaną podane w terminie późniejszym, po ustaleniu szczegółów, w tym dowozów.

Ponieważ o liczbie strajkujących osób  dowiemy się w pierwszym dniu strajku, prosimy o śledzenie w e-dzienniku korespondencji ze szkołą oraz naszej strony internetowej www.zsppyzdry.eu.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Roman Dreżewski

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć