Organizacja pracy szkoły w okresie rekolekcji wielkopostnych oraz egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty


 

8 kwietnia (pierwszy dzień rekolekcji)

– odjazdy autobusów ze wszystkich kierunków wg obowiązującego rozkładu (jak co dzień);

– od 6.30. do godz. 8.45 opieka w świetlicy dla uczniów dojeżdżających do szkoły i zapisanych na świetlicę z młodszych klas;

– 8.00 do 8.45 spowiedź św. dla uczniów dojeżdżających oczekujących w świetlicy na rekolekcje;

– 8.45 zbiórka uczniów na dolnym boisku, klasy ustawiają się przy oznaczeniach namalowanych na płycie, sprawdzenie obecności przez wyznaczonych nauczycieli (wychowawców) i przejście na widownię hali widowiskowo-sportowej (na trybuny) w celu uczestnictwa w DRODZE KRZYŻOWEJ, którą poprowadzi Ks.Paweł.

– 9.00 – ok. 9.30   Droga Krzyżowa na hali

– 9. 30 zakończenie rekolekcji dla klas najmłodszych i powrót do domu. Dzieci, które będą wymagały opieki po rekolekcjach proszę zapisać na świetlicę do czwartku do godz. 15.00 w sekretariacie szkoły z podaniem dnia i godzin, w których dziecko będzie przebywało pod opieką świetlicy (dotyczy to dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki ze względu na pracę zawodową);

– uczniowie dojeżdżający oczekują na autobus i odjazd do domu do ok. 10.00 pod opieką wyznaczonego nauczyciela i jadą do domu;

– uczniowie miejscowi z klas IV –VIII szkoły podstawowej i gimnazjum ok. godz. 9.30 przechodzą klasami pod opieką wyznaczonych nauczycieli do kościoła farnego, gdzie będą mogli skorzystać z obecności spowiedników oraz uczestniczyć we mszy świętej. Następnie udają się do swoich domów ok. godz. 10.45. Miejscem zakończenia rekolekcji jest kościół farny;

9 kwietnia (drugi dzień rekolekcji)

– odjazdy autobusów ze wszystkich kierunków wg obowiązującego jak codziennie rozkładu;

– od 6.30. do godz. 7.45 opieka w świetlicy dla uczniów dojeżdżających do szkoły i zapisanych na świetlicę z młodszych klas (zasady zapisów jak wyżej);

– godz. 7.45 zbiórka uczniów na boisku górnym przy oznaczeniach wypisanych odpowiednio klasami na płycie boiska i sprawdzenie obecności;

– 7.50 wymarsz klasami do kościoła farnego na specjalną rekolekcyjną mszę św., pod opieką wyznaczonych nauczycieli wychowawców;

– 8.00 do godz. ok. 8.45 msza święta rekolekcyjna dla uczniów;

– miejscem zakończenia rekolekcji jest kościół farny, po mszy świętej, skąd uczniowie wracają do domu za wyjątkiem dojeżdżających i zapisanych do świetlicy. Ci ostatni pod opieką nauczycieli udają się do szkoły do świetlicy oraz odpowiednio do autobusów;

Rekolekcje odbędą się niezależnie od rozwoju akcji protestacyjnej.

10 – 12 kwietnia odpowiednio według kolejności egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i z języka obcego;

– uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.00 i następuje sprawdzenie obecności.;

– następnie podporządkowują się poleceniom nauczycieli wyznaczonych do prac w zespołach nadzorujących;

– ze względu na konieczność utworzenia komisji egzaminacyjnych część lekcji, w tych dniach, nie odbędzie się dla uczniów szkoły podstawowej:

  • zajęcia dla klas 1-3 odbywają się normalnie wg planu
  • zajęcia dla klas VIII odbywają się według planu dostosowanego do możliwości organizacyjnych (tzn. uczniowie kończą zajęcia po piątej godz. lekcyjnej o godz. 12.25), który będzie dostępny od poniedziałku w e-dzienniku (zwrócimy uwagę na przedmioty egzaminacyjne, by jeszcze pewne wiadomości utrwalić i powtórzyć);

– odjazd do domu dostosowany do  czasu trwania egzaminów:

10 i 11 kwietnia odjazd o godz. 13.15

12 kwietnia odjazd o godz. 12.30

Dzieci,  które będą wymagały opieki w trakcie egzaminów  (jak zwykle po lekcjach) będą miały zorganizowaną świetlicę tak jak co dzień;

15, 16 i 17 kwietniaegzamin ósmoklasisty według kolejności z języka polskiego, matematyki, z języka obcego nowożytnego;

– uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.00 i następuje sprawdzenie obecności.;

– następnie podporządkowują się poleceniom nauczycieli wyznaczonych do prac w zespołach nadzorujących;

– ze względu na konieczność utworzenia komisji egzaminacyjnych część lekcji, w tych dniach, tzn. zajęcia dla klas 3 gimnazjalnych odbędą się wg zmodyfikowanego planu (koniec zajęć po 4 lekcji), który można będzie odczytać w e-dzienniku (realizowane będą kolejne tematy podstawy programowej);

Odjazdy autobusów:

15.04 o godz. 12.00

16 i 17.04 o godz. 11.30

Dzieci,  które będą wymagały opieki w trakcie egzaminów   będą miały zorganizowaną świetlicę tak jak co dzień oraz przed południem jeśli rodzice dokonają zgłoszenia w sekretariacie do czwartku 4 kwietnia do godz. 15.00 podając dzień oraz godziny (od, do) pobytu dziecka w szkole;

W przypadku prowadzenia akcji strajkowej:

– lekcje będą zawieszone.

– w celu umożliwienia przeprowadzenia egzaminu proszę Rodziców o zapewnienie dzieciom opieki w dniach egzaminacyjnych we własnym zakresie, gdyż jest to warunkiem umożliwienia mi przeprowadzenia egzaminów w naszej szkole, w pierwszym terminie. Jeśli ktoś z Państwa nie będzie mógł sobie poradzić z tym problemem, to proszę o zgłoszenie dziecka w sekretariacie z podaniem dnia i godzin koniecznych do zapewnienia opieki. Postaram się wtedy zorganizować opiekę, korzystając z pomocy z zewnątrz, po uzgodnieniu z organem prowadzącym.

– ze względu na egzamin i procedury, które muszą być zachowane, dyrekcja i nauczyciele mają ograniczone możliwości organizowania i podejmowania decyzji w sprawach innych niż egzamin, dlatego proszę o dostosowanie się do powyższych ustaleń.

Wczoraj  otrzymałem pismo potwierdzające o przeprowadzeniu od 8 kwietnia akcji strajkowej bez podania terminu zakończenia na terenie szkoły.

 

Dyrektor
Roman Dreżewski

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć