KONFERENCJA PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNA


W piątek 15 listopada 2019 r. w budynku naszej szkoły odbyła się konferencja n.t. “Nowe substancje psychoaktywne – wyzwania dla profilaktyki szkolnej i środowiskowej.” Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Organizatorem przedsięwzięcia była Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyzdrach oraz Fundacja Bonum Humanum działająca na rzecz zdrowych modeli życia i relacji społecznych, upowszechniająca najnowszą wiedzę o kluczowych czynnikach ochronnych i czynnikach ryzyka w uzależnieniach i zachowaniach ryzykownych. Gospodarzem spotkania był dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach – Roman Dreżewski. Gościnnie obecny był również burmistrz Gminy i Miasta Pyzdry – Przemysław Dębski.

W czwartek w każdej ze szkół prowadzone były przez ekspertów Fundacji Bonum Humanum warsztaty dla uczniów klas IV – VIII oraz spotkania z rodzicami mające na celu uświadomienie priorytetowej roli profilaktyki zagrożeń na poziomie rodziny.

W pierwszej części konferencji uczestnicy zostali zapoznani z tendencjami rozwoju, podaży i dystrybucji nowych substancji psychoaktywnych oraz kluczowymi zagrożeniami psychosomatycznymi wynikającymi z ich zażywania.

Podczas przerwy można było zapoznać się z literaturą polecaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we Wrześni.

Druga część konferencji pt.: “Oni są jacyś inni” dotyczyła zmian kulturowych oraz nowych czynników i metod profilaktyki zachowań ryzykownych.

Nowe narkotyki stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka – im więcej o nich wiemy, tym skuteczniej przeciwdziałamy zagrożeniom.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć