Kwiaty dla Patrona


Dzisiaj odbyła się skromna uroczystość, podczas której złożyliśmy kwiaty przy ścianie Patrona Szkoły Jana Pawła II. Nikt z obecnych nie wyobrażał sobie, że tak będą wyglądały obchody 100 rocznicy urodzin Tego, którego wszyscy tak bardzo kochaliśmy, który był i jest dla większości Polaków niedoścignionym wzorem oraz powodem wielkiej dumy. Szkoda tylko, że tak rzadko korzystamy z jego dorobku i tak rzadko wprowadzamy w życie idee, które starał się w nas zaszczepić. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w obchody 100 urodzin Jana Pawła II i przygotowali występy wokalne, instrumentalne, recytacje, prace plastyczne i literackie, by w ten sposób upamiętnić ten szczególny dzień w wyjątkowo trudnym dla wszystkich czasie. Część efektów pracy naszych uczniów można znaleźć na naszej  szkolnej stronie, w zamieszczonych wcześniej wpisach. My również dzisiaj odśpiewaliśmy “Barkę” przed portretem Jana Pawła II. Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili przynależność do wspólnoty szkolnej uczniów Jana Pawła II i wywiesili flagi oraz symbole świadczące o tym, że czują się dziedzicami i uczniami tego Wielkiego Polaka. W skład delegacji wchodzili nauczyciele szkoły oraz ostatnio często towarzysząca delegacji, przy różnych okazjach, mała Marysia.

 

 

 

 

 

 

 

Życzę wszystkim, aby nasz Patron Jan Paweł II był dla nas wzorem jak kochać innych ludzi, służyć im oraz kochać swoją Ojczyznę, tak zwyczajnie, poprzez codzienność – nie od  święta.

Dyrektor Szkoły

Roman Dreżewski

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć