Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach

Pasowanie na czytelnika


Dnia 14 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Przedstawienie z tej okazji dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przygotowały uczennice i uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. W rolę Książki wcieliła się Antonina Piątkiewicz z klasy VIIc, Koszałkiem Opałkiem była Michalina Jędrusiak (również z klasy VIIc), Czerwonym Kapturkiem – Marta Szymańska z klasy VIIb, Kotem w butach – Julia Dębska z klasy IVa, Krasnalami – Maja Duszak i Jesika Sapikowska z klasy Vb, Franciszka Włodarczyk z klasy VIa, Julia Sokowicz i Damian Rybacki z klasy VIIc.
Podczas pasowania na czytelnika przez Koszałka Opałka – patrona naszej szkolnej biblioteki – uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.
Bardzo się cieszymy, że uczniowie z pierwszych klas zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej i życzymy im wielu ciekawych książek. Swoją przygodę z czytaniem nasi nowi czytelnicy mogą rozpocząć od lektury książki ufundowanej przez Instytut Książki w ramach akcji „Książką połączeni”.
Olga Dębska

Szkoła Niepodległej

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć