Wiosna w błękitnej odsłonie


Szkolne obchody Dnia Wiosny połączone zostały z projektem “Aktywni błękitni” – szkoła przyjazna wodzie i przebegały pod hasłem “Wiosna w błękitnej odsłonie”.

Uczniowie uczestniczyli w emocjonującym pokazie ratownictwa wodnego prowadzonym na rzece Warcie pod kierunkiem pana Piotra Sikory – prezesa OSP w Pyzdrach. Towarzyszący mu druhowie zaprezentowali również sprzęt ratowniczy oraz instruktaż udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Pan Piotr i jego koledzy zawsze chętnie przyjmują zaproszenie do współpracy w tego typu inicjatywach. Z oddaniem i z pełnym profesjonalizmem dzielą się wiedzą i umiejętnościami popularyzując wśród młodzieży odwagę i umiejętność niesienia pomocy, za co serdecznie dziękujemy!

 

Radosnym akcentem pierwszego dnia wiosny był wspólny układ taneczny do popularnej, energicznej piosenki “Jerusalema” wykonany pod kierunkiem nauczycieli wych. fizycznego pani Renaty Spilliaert, pani Iwony Gonerki i pana Piotra Dowbusza.

 

 

Drużynowe reprezentacje klas rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych (również z wodą w tle). Był też krótki test wiedzy o wiośnie i o wodzie.

 

 

 

Wszyscy z radością i nadzieją, na wesoło i sportowo, łącząc zabawę z nauką powitaliśmy wiosnę, która przyniosła słoneczne dni, za którymi od dawna tęskniliśmy.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć