Call: 63 2768 745 | Email: szkola@pyzdry.eu

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku szkolnym święto bibliotek odbywało się pod hasłem: „Tu kwitnie wyobraźnia”.

W projekcie uczestniczyły wszystkie klasy. Uczniowie klas pierwszych otrzymali Kartę czytelniczą, która miała ich zmotywować do czytania samodzielnie lub z pomocą rodzica przez 21 dni, aby wyrobić nawyk codziennego czytania.

Ilustracja do ulubionej książki

W  ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas I wykonali piękne ilustracje do swoich ulubionych książek.

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie klas I: Mikołaj Błaszczyk (kl. Ib), Nikola Dorczak (kl. Ib), Marcelina Dziczkaniec (kl. Ib), Kalina Dziobiak (kl. Ib), Lena Fiszer (kl. Ib), Kinga Roszak (kl. Ia), Lena Włodarczyk (kl. Ib).

Zakładka do książki

Natomiast uczniowie klas drugich i trzecich wykonali pomysłowe zakładki do książek. Spośród uczniów z klas II pierwsze miejsce zajęła Eliza Śmigielska (kl. IIa), drugie – Hanna Flisiak (kl. IIa), a trzecie Franciszek Nowaczyk (kl. IIa). Wyróżnienia otrzymali: Julia Con (kl. IIa), Aleksandra Dowbusz (kl. IIa), Oliwier Jercha (kl. IIb), Felicja Kaźmierowska (kl. IIb), Zuzanna Kierzek (kl. IIa), Nadia Melibruda (kl. IIb), Amelia Mikołajczyk (kl. IIb)Helena Sawicka (kl. IIb), Natan Sobczak (kl. IIb)Lena Szymańska (kl. IIa).

Spośród uczniów z klas III pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szymańska (kl. IIIb), drugie – Helena Nowaczyk (kl. IIIb), a trzecie Aleksandra Bardzińska (kl. IIIb). Wyróżnienia otrzymali: Zofia Bąkowska (kl. IIIa), Kamil Dębski (kl. IIIb), Wojciech Dolatkiewicz (kl. IIIb), Igor Kamyszek (kl. IIIb), Nadia Marciniak (kl. IIIa), Weronika Melibruda (kl. IIIb), Antoni Nowaczyk (kl. IIIb), Dominika Pieszak (kl. IIIb), Paulina Pieszak (kl. IIIb), Kajetan Przewoźny (kl. IIIa), Nikola Rzepecka (kl. IIIb), Jakub Sosnowski (kl. IIIb), Tomasz Szeląg (kl. IIIb), Maja Wojcińska (kl. IIIb).

Natomiast uczniowie klas IV-VIII, jak co roku w ramach realizacji zadań z Października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przede wszystkim zdobywali punkty dla swojej klasy w Rankingu o Puchar Króla.

W konkursie ortograficznym Detektyw Ortograf w klasach IV-V najwięcej błędów wytropiła Zuzanna Fludra (kl. IVb), a w klasach VI-VIII – Franciszka Włodarczyk (kl. VIIIa).

W konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” najlepsze zdjęcia wykonały uczennice z klasy VIa (Julia Dębska i Alicja Flisiak) oraz klasy IVb (Alicja Mench).

Podczas akcji PRZERWA NA CZYTANIE najwięcej uczniów czytało z klas: VIb (93%) i IVa (80%).

Liczba punktów zdobytych w Rankingu o Puchar Króla

MMBS IVA IVB VA VB VIA VIB VIIA VIIB VIIIA
Przyłapani na czytaniu (fotografia) 2 3 2 1 3 2 1 1 1
Detektyw Ortograf 1 3 2 1 1 2 2 1 3
Przerwa na czytanie 5 4 1 3 4 5 4 4 1
RAZEM 8 10 5 5 8 9 7 6 5

Podczas realizacji zadań związanych z Październikiem – Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych najwięcej punktów w Rankingu o Puchar Króla zdobyła klasa IVb. Serdeczne gratulacje!

Laboratoria Przyszłości

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Niepodległej

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Skip to content