Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach

Powiatowy konkurs krajoznawczy-język niemiecki


Dnia 8 lutego gościliśmy w naszej szkole młodzież ze szkół podstawowych całego powiatu. Przyjechali do nas by zmierzyć się w konkursie wiedzy o niemieckich obyczajach świątecznych i zwyczajach żywieniowych w krajach DACH.  Taką tematykę obejmował bowiem X konkurs krajoznawczy. Grupa 30 młodych ludzi z klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum rozwiązywało test, a w czasie oczekiwania na wyniki skorzystało z poczęstunku  przygotowanego przez panią Gołąb i Duszak dzięki wsparciu Rady Rodziców.
Ostatecznie I miejsce zajęła uczennica klasy VIII b naszej szkoły- Aleksandra Kucharek. Tylko o jeden punkt mniej zdobyła Zuzanna Chojnacka z klasy IIIa gimnazjum, która zajęła II miejsce. Naszym uczennicom gratulujemy. W nagrodę pojadą na wycieczkę do Berlina razem ze zwycięzcami konkursów związanych z językiem niemieckim z innych szkół podstawowych oraz średnich naszego powiatu.

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć