Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach

WYCIECZKA DO POZNANIA


Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. i trwało do 16 lutego 1919 r., odegrało ogromne znaczenie w kształtowaniu granic odrodzonego państwa polskiego.

Uczniowie naszej szkoły chcieli pogłębić wiedzę na temat tego ważnego zrywu Polaków. W tym celu wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. „Zadanie – powstanie” w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu w dniu 9 stycznia. W czasie zajęć zespoły uczniowskie rozwiązywały zadania dotyczące powstania wielkopolskiego, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali stopnie strzelca, starszego strzelca, kaprala, plutonowego, sierżanta, sierżanta sztabowego. Najwięcej punktów zdobył zespół uczniów z klasy 7a otrzymując stopień podporucznika.

Następnie uczniowie pojechali do Muzeum Powstania Wielkopolskiego usytuowanego na Starym Rynku. Zwiedzili ciekawą ekspozycję muzealną, przymierzyli mundury powstańcze, ale przede wszystkim poznali szczegóły dotyczące powstania wielkopolskiego.

Całodzienna wyprawa do Poznania była niezwykle pouczająca i pełna wrażeń.

Mirosława Wawrzyniak

Szkoła Niepodległej

Szkoła Małego Inżyniera

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć