“…Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska ma…”


Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę spotkaliśmy się dzisiaj na uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.
11 listopada to wielka data – symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Uczniowie z klasy VIIa wcielili się w ludzi żyjących w tamtych czasach. Wiktoria Wrzaskowska zaprezentowała się jako Polska, a towarzyszyli jej: Hubert Bałaszak, Amelia Frątczak, Tomasz Garbaciak, Oliwier Jabłoński, Nikola Janke, Amanda Jankowiak, Wiktoria Metler, Oskar Ostrowski, Konrad Przewoźny, Laura Skorupka i Zuzanna Tyl.

W roli zaborców na scenę wkroczyły uczennice z klasy VIIIc: Hanna Kryszak, Laura Nowacka, Anna Osuch, Martyna Przybylska i Gabriela Wojciechowska.

Następnie na scenie pojawiły się polskie dzieci: Fabian Chlebowski (kl. Va), Julia Dębska (kl. IVa), Maja Duszak (kl. Vb) i Barbara Sobczak (kl. IVa).

Piosenkę pt. „Biały orzeł” wykonały: Amanda Jankowiak, Hanna Kryszak i Anna Osuch.

“…Ach jak smutny jest jego los
tylko piszczy, lecz jego głos
nie pozwała nam tracić nadziei.
Biały orzeł wzbić się nie może.
Biały orzeł nie może się wzbić…”

Polskę z niewoli symbolicznie wyzwolili żołnierze: Szymon Nowaczyk (kl. VIIIa) i Jakub Podgórny (kl. VIIIc).

Taniec z flagą wykonały dziewczyny z klasy VIIIc: Hanny Kryszak, Laury Nowackiej, Anny Osuch, Martyny Przybylskiej i Gabrieli  Wojciechowskiej.

Inscenizacja zakończyła się piosenką „Niepodległa, Niepokorna”, którą zaśpiewały Amanda Jankowiak, Hanna Kryszak i Anna Osuch.

Akademię prowadziły uczennice z klasy VIIIb: Oliwia Solarczyk i Aleksandra Stachura.

Pani dyrektor Ilona Zielińska podziękowała uczniom za piękny występ upamiętniający walkę Polaków o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Paprzyckiej, Olgi Dębskiej i Marioli Fórmaniak.

 

O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Na boisku szkolnym odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy.

 

W czwartek 11 listopada poczet sztandarowy, delegacje uczniów oraz dyrekcja szkoły będą uczestniczyć w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Młodzież zaprezentuje również w sali kina CKiS przygotowany na tą okazję program artystyczny.

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć