Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Przez cały miesiąc nasza biblioteka szkolna obchodziła swoje święto pod hasłemBaśnie i legendy z całego świata  i z tej okazji uczniowie klas I-VIII brali udział konkursach.

Klasy I przygotowały ilustrację do swojej ulubionej baśni, z klasy Ia prace plastyczne wykonali: Piotr Frątczak, Nikola Gradowska, Zofia Kaźmierska, Bartosz Mikołajczyk i Radosław Szymański, a z klasy Ib: Aleksandra Bardzińska, Dominika Pieszak, Paulina Pieszak i Maja Wojcińska.

Natomiast uczniowie klas II wykonali ilustracje do przeczytanej legendy, z klasy IIa:  Tomasz Dylewski, Zofia GrzesińskaAmelia Kasprzak, Natalia Kasprzak, Kinga MarchlewiczJulia Paprzycka, Gabriela Pawłowska, Łucja Rusin, Matteo Santucci, Marika Sokowicz, Igor Spychalski, Maria Wlazło i Krystian Wrzaskowski, z klasy IIb: Eliza Depczyńska, Michelle Florkiewicz, Martyna Kurek, Zuzanna Lesińska i Natan Maliński oraz Franciszek Jankowski ze szkoły we Wrąbczynkowskich Holendrach.

Uczniowie klas III brali udział w konkursie czytelniczym Baśniowy świat. Najlepiej z zadaniami dotyczącymi wybranych baśni J. CH. Andersena i braci Grimm poradziła sobie Martyna Szymańska z klasy IIIa i Szymon Kowalski z klasy IIIb oraz Jakub Popielarski ze szkoły we Wrąbczynkowskich Holendrach ale pozostałe uczestniczki z klasy IIIa – Martyna Jędrusiak, Amelia Kryszak, Eliza Pietras, Nadia Pietras i Alicja Stawicka oraz Nikola Pietras ze szkoły we Wrąbczynkowskich Holendrach – również świetnie znają baśnie.

Wszyscy uczniowie klas I-III, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną z okazji Października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Uczniowie klas IV-VIII brali udział w czterech konkursach i tym samym walczyli o punkty przyznawane co roku w ramach Rankingu o Puchar Króla. Sleeveface z książką wykonali: z klasy IVa – Maria Radna i Aleksandra Szymańska, z klasy IVb – Nadia Metler, z klasy Va – Fabian Chlebowski, z klasy Vb – Julia Grajek, z klasy VIa – Oliwia Wojciechowicz, z klasy VIIa – Wiktoria Wrzaskowska, z klasy VIIb – Marta Szymańska, z klasy VIIc – Michalina Jędrusiak, z klasy VIIIa  – Adrian Grajek, z klasy VIIIb – Oliwia Szymańska. Najlepszy sleeveface zrobiła Marta Szymańska z klasy VIIb. Legendę o książkach i bibliotece napisali: z klasy IVa – Barbara Sobczak i Julia Dębska, z klasy IVb – Mikołaj Kurtkowiak, z klasy Vb – Hubert Rzepecki, z klasy VIa – Majka Pocztarek, z klasy VIIb – Natalia Podgórna i Maja Kazimierska, z klasy VIIc  – Maja Pawłowska.

W konkursie drużynowym Książka to dopiero początek dla klas IV-V najlepiej poradzili sobie przedstawiciele klasy IVa – Alicja Flisiak, Dominik Lajtlich i Bruno Nowaczyk oraz klasy Vb – Maja Grzesińska, Faustyna Sobczak i Joanna Zerner. Natomiast w konkursie drużynowym Książka-Biblioteka-Informacja dla klas VI-VIII najlepiej wypadły drużyny z klasy VIIb – Marta Szymańska i Adrianna Wawrzyniak oraz z klasy VIIIa – Kinga Czerniak, Alicja Jankowska, Szymon Nowaczyk i VIIIc – Vanessa Kaźmierska, Martyna Przybylska, Amelia Rosińska.

W zmaganiach ortograficznych Detektyw-Ortograf dla klas IV-V najlepszy okazał się Mikołaj Gęsikiewicz z klasy Va, a z klas VI-VIII – Nikola Janke z klasy VIIa i Maja Kazimierska z klasy VIIb.

Najwięcej punktów w Rankingu o Puchar Króla zdobyła klas VIIb. Serdecznie gratulujemy!

Olga Dębska

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć