SKRAPLANIE I ODPAROWYWANIE, CZYLI O LEKCJI CHEMII W PRZEDWOJENNYM GIMNAZJUM W PYZDRACH


Uczniowie naszej szkoły: Kinga Czerniak, Agata Stawska, Jagoda Spilliaert, Lena Szymańska, Zuzanna Sikora, Tomasz Szymański, Szymon Rybczyński, w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli w programie Historionauci. Celem programu było wyszukanie obiektu muzealnego i przygotowanie na jego temat artykułu do umieszczenia na portalu edukacyjnym „Historia poszukaj”.

Przeglądając zdjęcia umieszczone na internetowej stronie muzeum w Pyzdrach uczniowie natrafili na fotografię elegancko ubranych panien i młodzieńców. Zdjęcie zaciekawiło uczniów. Zrodziło się wiele pytań, na które trzeba było udzielić odpowiedzi. Zaczęła się prawdziwa, fascynująca, detektywistyczna przygoda: tropienie śladów, odwoływanie się do okruchów pamięci, szukanie powiązań, wyjaśnianie wątpliwości. Efekty poszukiwań zostały zaprezentowane w ciekawym artykule, z którym można zapoznać się pod linkiem:
https://www.historiaposzukaj.pl/miejsca,%20historionauci,1685,histrorionauci_zdjecie_lekcji_chemii_z_zasobow_muzeum_regionalnego_ziemi_pyzdrskiej.html

Mirosława Wawrzyniak

Szkoła Niepodległej

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorie

Święta białe jak opłatek

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć